Yabancılar oruç açtı

Antalya'nın Alanya ve Muğla'nın Fethiye ilçelerinde yerleşik yabancılara iftar yemeği verildi. Yıllardır Türkiye'de yaşayan yabancılar Müslüman dostlarıyla birlikte oruç açtı

Yabancılar oruç açtı
Antalya'nın Alanya ilçesinde müftülük, ilçede yerleşik yabancılara iftar verdi. İlçede yaşayan yabancıların katıldığı iftar programına Kaymakam Hasan Tanrıseven, Yunan Ortodoks Kilisesi'ne bağlı Pisidya Bölgesi Metropoliti Sotirios Trambas, Alanya Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Türk Alman Dostluk Derneği Başkanı Fahri Yiğit ile diğer yabancı dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.

BARIŞ SOFRASI KURULDU

ARDİD Başkanı Anjelika Anzhela Türkiye'de ve Alanya'da bir Ramazan ayını daha barış ve hoşgörü içerisinde geçirdiği için mutlu olduğunu ifade etti. İftar sofrasının ilçede din ayrımı olmadığının güzel bir örneğini teşkil ettiğini dile getiren Anzhela, Hep birlikte iftar yaparak, dualar ederek daha güzel bir paylaşım içerisinde olmayı diledik diye konuştu.

70 YERLEŞİK YABANCI

Muğla'nın Fethiye ilçesinde de yerleşik yabancılar (İyilik sofrası' adı verilen iftar yemeğinde buluştu. Fethiye Müftülüğü işbirliğinde bir otelde düzenlenen iftara, Muğla Valisi Amir Çiçek, Kaymakam Ekrem Çalık, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Yüksel Salman, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, daire müdürleri ve ilçede yerleşik yaşayan 70 yabancı katıldı.
BİZE ULAŞIN