'Mehdiyim' dedi babasını öldürdü

Gazipaşa'da şizofren hastası olduğu ileri sürülen ve kendisini 'Mehdi' sanan şahıs, 75 yaşındaki babasını av tüfeğiyle başından vurarak öldürdü

'Mehdiyim' dedi babasını öldürdü
Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Akoluk Mahallesi'nde öğretmen olarak çalıştığı sırada psikolojik sorunları ortaya çıkan ve şizofren teşhisi konan Turgay Y. (49), hastalığı nedeniyle malulen emekli oldu. Babası Şükrü Y. (75) ve kardeşleriyle birlikte yaşayan Turgay Y, görüş ayrılığı yaşadığı babasıyla sık sık kavga ediyordu. Son günlerde babasıyla yaşadığı tartışmalar artan Turgay Y, evde kimsenin olmadığı bir anda, ağabeyinin ahırda sakladığı av tüfeğini alarak babasını başından vurdu. Babası olay yerinde ölen Turgay Y, ağabeyi Mustafa Y'yi arayarak babasını vurduğunu, jandarmayı aramasını söyledi.

TV PROGRAMLARI YÜZÜNDEN

Ağabeyinin jandarmaya haber vermesiyle birlikte olay yerine giden ekipler, Şükrü Y'nin cansız bedenini buldu. Turgay Y. gözaltına alındı. Kardeşinin kendisini 'mehdi' olarak gördüğünü söyleyen Mustafa Y, "Kardeşim televizyonlarda izlediği programlar nedeniyle babamla sürekli kavga ederdi. Bu programlar yüzünden kendisini 'Mehdi' zannetti ve babamı öldürdü" dedi. Hakim karşısına çıkartılan Turgay Y, tutuklanarak Alanya Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
BİZE ULAŞIN