Karışıma karşı yatırım

Bakanlığın açıkladığı taklit ve tağşiş yapan firmalar arasında yer alan Bahar Tavukçuluk sahibi Ali Bahar konuyla ilgili açıklama yaptı

Karışıma karşı yatırım
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın açıkladığı taklit ve tağşiş üretim yapan firmalar arasında adı geçen Bahar Tavukçuluk'un Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Aynı zamanda Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı olan Bahar, kasap köfte ürünlerinde kanatlı eti tespitinin Ocak ayında yaşandığını belirterek, "Bu sorundan sonra firmamız bulaşma riskini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla ikinci bir işleme hattını devreye sokarak et işleme süreçlerini ayırmış bulunmaktadır" diye konuştu.

ÖZENSİZ DAVRANIYOR
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ürün analiz sonuçları ilanlarında özensizlik yapıldığını iddia eden Bahar, "Aynı makinelerde farklı günlerde de olsa kırmızı et ve hindi eti işlenmesi dolayısıyla eser miktarda DNA kalıntısının geçmesi nedeniyle Bakanlığın kalıntı oranını açıklamadan yaptığı genel ilanlar sektörümüzde mağduriyet yaratmakta olup, daha önce birçok önemli markanın karşılaştığı sorunla bu kez firmamız da karşılaşmıştır. Özensizlik, markalarımızın itibarına gölge düşürülmesine neden olmaktadır" diye konuştu. Türkiye'nin en büyük 5 hindi firmasından biri olduklarını ve 20 bin metrekarelik kapalı alanı olan tesisin bölgenin tek kanatlı entegre tesisi olduğunu vurgulayan Bahar, "Doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayan bir firma olarak karşılaştığımız bu haksız durumu üzüntüyle karşılıyoruz. Bu sorun, Türkiye'de sanayici olmanın zorluğunu ve mevzuat sistemimizden en çok düzgün çalışan firmaların mağdur olduğunu göstermektedir" dedi.

ESER MİKTARDA

Bakanlığın kasap köfte de yapmış olduğu analizde 'sağlığa zararlı herhangi bir unsura rastlanmadığını' vurgulayan Bahar, karışımın eser miktarda olmasına rağmen konunun medyada farklı biçimde yer aldığını iddia etti. Bahar, "Soyadımızı verdiğimiz markamızın ve firmamızın itibarının bu kadar özensiz biçimde zedelenmesi karşısında haklarımızı korumak için gerekli yasal yollara başvuracağız" diye konuştu. Bahar, "Bakanlığın 22 Haziran 2015 ve 14 Temmuz 2015 tarihli yazıları ile ürünlerimizin Türk Gıda Kodeksi'ne uygun bulunduğu bir kez daha tespit edilmiştir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN