Manavgat ve Seydikemer şehit askerlerine ağlıyor

Dağlıca'daki hain saldırının ardından bir ateş Antalya'nın Manavgat, bir ateş de Muğla'nın Seydikemer ilçesine düştü. İki ilçede de hem gözyaşı vardı hem de terör örgütüne öfke

Manavgat ve Seydikemer şehit askerlerine ağlıyor
Hakkari Dağlıca'da yaşanan terör saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Uğur Yıldız'ın cenazesi evinin bulunduğu, Antalya'nın Manavgat ilçesine gönderildi. Cenaze töreni şehidin naşının ilçeye 19.30'da ulaşacak olması nedeniyle ailenin isteği üzerine bugüne ertelendi. Şehidin evinin bulunduğu Hastane Caddesi'nde toplanan kalabalık toplu halde İstiklal Marşı okuduktan sonra 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganı atarak dağıldı. Valilik şehit cenazesinin sabah saat 10.00'da Külliye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kavaklı mezarlığında toprağa verileceğini bildirdi.

ANNENİN AĞITLARI

Oğlu Uğur Yıldız'ın şehit olduğu haberini alan ve eşinden ayrı olan anne Gülbahar Çelikel Isparta'dan Manavgat'a geldi. Burada Şehit annesine iki kadın astsubay refakat ederken acılı annenin, "Beni bırakıp nerelere gidiyorsun Uğurum" sözleri yürekleri dağladı.

BAYRAK ASILDI
Şehit Uğur Yıldız'ın Hastane Caddesi'ndeki evine dev Tür bayrağı asıldı. Belediye tarafından yol boyunca onlarca taziye çadırı kuruldu. Baba Sadık Yıldız, taziyeleri kabul ederken metanetli olması dikkat çekti. Oğluna Kasım ayında düğün yapacağını söyleyen baba, "Damatlık yerine Türk bayrağı sarılı tabutla geldi. Çok üzgünüm" dedi.

DÜĞÜNÜ OLACAKTI

Baba Sadık Yıldız, oğlu ile en son Pazar günü telefonla görüştüğünü söyledi. Kasım ayı başında Uğur için düğün yapacaklarını da belirten baba Sadık Yıldız, "Nişanlısı Huriye Yıldız ile görüşmüş. Bana da telefon görüşmemizde düğün hazırlıkları ve salon kiralama konularını konuştuk. Sesi çok mutlu geliyordu. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın" diye konuştu.

EVİN TEK OĞLUYDU

Dağlıca saldırısından bir ateş de Seydikemer ilçesine düştü. Piyade Sözleşmeli Er 25 yaşındaki Adnan Ergen'in ailesine acı haberi Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Fethiye İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Faruk Akıncı ve diğer ilgililer verdi. Baba Mehmet ve anne Hacer Ergen ile yakınları acı haber üzerine sinir krizi geçirdi. Evde fenalaşan ve kalp hastası olduğu belirtilen baba Mehmet Ergen, eve gelen ambulansta ilk müdahalesinin ardından Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yakınlarının yanı sıra mahallede oturanlar da şehidin baba ocağına geldi. Fethiye'den gelenlerin de bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir grup "Kahrolsun PKK, Şehitler ölmez" sloganları atarak şehidin evine ulaştı.

TEHLİKELİ GERGİNLİK
Öte yandan şehit haberlerinin duyulması ile Antalya kent merkezi ve pek çok ilçede hareketli saatler yaşandı. Terör saldırılarına öfkelenen vatandaşlar yollara döküldü. Manavgat'ta yürüyüşe geçen bir grup HDP ilçe binasını basarak tahrip etti. Antalya'da da aynı girişimde bulunan gruba polis müdahale etti.

KAHRAMAN BİRİYDİ

Tayfun Büyükçotur

Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen'in 10 ay önce göreve başladığı ve çıkan olaylar nedeniyle izne gelemediği belirtildi. Şehit Adnan Ergen ile aynı taburda görev yapan ve aynı koğuşta kalan hemşehrisi Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Büyükçotur, "Sözleşmeli askerliğe bir yıl kadar önce birlikte başladık. Ben bir aylık izne geldim. 15 gün sonra dönecektim. Kobra aracı Adnan Ergen kullanıyordu. O en son Nisan ayında izne gelmişti. Kurban bayramı öncesi izne gelecekti. Adnan kahraman biriydi. Olaydan dolayı çok üzgünüm" dedi.

BİZE ULAŞIN