Otopark sorunu için kalıcı çözüm

Trafiğe kapatılarak, alışveriş sokağı konsepti uygulanması planlanan Şarampol Caddesi'nde park sorununu çözmek için 500 araçlık iki yeraltı otoparkı yapılacak

Otopark sorunu için kalıcı çözüm
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 'Efsane Geri Dönüyor' sloganı ile hazırladığı 'Şarampol Caddesi' projesi için önemli bir adım atıldı. Türkiye'de bir ilke imza atılarak trafiğe kapatılıp, 'Alışveriş Sokağı' konsepti uygulanması planlanan Şarampol Caddesi'nde park sorununu çözmek için 500 araçlık iki otopark yapılmasının önü açıldı.

YERALTINDA OLACAK

100'üncü Yıl Caddesi ve Tonguç Caddesi arasında 500 araçlık iki otopark yapılması için, imar değişiklikleri yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında yapılan değişiklikle bölgedeki iki park alanı, otopark alanı olarak değiştirildi. Ancak bölgede zaten sınırlı olan yeşil alanların korunması için otoparkların yer altı otoparkı olarak yapılması ve otopark üzerinin yeniden park olarak düzenlenmesine karar verildi.

OTOPARK BULMAK SORUN

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Şarampol en eski mahallemiz. Otopark için uygun alan bulmak zor. Ancak park alanları müsait. İki park alanını otopark olarak düzenlemeyi uygun gördük. Ancak bölgede hiç yeşil alan kalmayacağı endişesi var. Bu nedenle otoparkları yeraltı otoparkı olarak düzenleyeceğiz, yeşil alanlar korunacak" dedi.

SON SÖZÜ HALK SÖYLEYECEK

Bu konuda Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'la da anlaştıklarını ifade eden Türel, Şarampol projesiyle ilgili son sözü, düzenlenecek referandumda halkın söyleyeceğini, 17 Eylül'de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde konuyla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenleneceğini açıkladı.
BİZE ULAŞIN