Bu ülkeye yazıktır günahtır

Manavgat'taki protesto gösterileri sırasında oteli yanan işletme sahibi, provokatörlerin Türk- Kürt kardeşliğini bozamayacaklarını söyledi

Bu ülkeye yazıktır günahtır
SABAH Akdeniz'in 'Oyuna gelmeyin' başlığı ile provokasyona karşı uyardığı haberin hemen ardından bir provokatörün polis tarafından tespit edip yakalanması ile okuyucularına duyurduğu 'İşte Manavgat provokatörü' haberi ve oteli yanan Hasan Aydın'ın açıklamaları bir kez daha büyük tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. Terör protestosu sonrası çıkan olaylarda oteli yanan Hasan Aydın, olayların provokasyon sonucu çıktığını belirterek, "Bu olaylarla durumu kardeş kavgasına dönüştürmek istediler. Ama amaçlarına ulaşamayacaklar. Türk ve Kürtler kardeştir. Bu kardeşlik bozulmayacak" dedi.

KARDEŞLİK BOZULMAYACAK

Yaklaşık 1000 kişilik bir grubun işyerine doğru geldiğini, molotof kokteyli ve benzinle işyerinin ateşe verildiğini belirten Hasan Aydın, "Müşteriler varken burayı ateşe verdiler, otelde yaklaşık 80 kişi kalıyordu. Yangın sonucu yaklaşık 2 milyon lira zararımız oldu" dedi. Olayların turizme de büyük zarar verdiğini aktaran Aydın, "Ama amaçlarına ulaşamayacaklar. Türk ve Kürtler kardeştir. Bu kardeşlik bozulmayacak. Aramızda bir düşmanlık falan olmayacak. Bin yıldır beraber yaşıyoruz ve daha da yaşayacağız. Biz de bu kardeşliği pekiştireceğiz" dedi.

RİZELİDEN DESTEK VAR

Hasan Aydın'ın işyerinde tadilat yapan Rizeli marangoz ustası Mehmet Azaklıoğlu da "Bu arkadaşların hep işlerini yapıyorum. 10 yıldır yanlarındayım. Hiçbir zaman onların bu tip olaylara karıştığını ve teröre destek verdiğini duymadım. Yakmışlar, şok oldum. Yazık günah bu insanlara" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN