Yeni kaptan Çavuşoğlu

AK Parti'nin 1 Kasım seçimleri için açıkladığı Antalya aday listesinde kaptan değişikliği oldu. Listenin birinci sırasına Çavuşoğlu yerleşti

Yeni kaptan Çavuşoğlu
AK Parti'nin 1 Kasım seçimleri için açıkladığı Antalya aday listesinde kaptan değişikliği oldu. Listenin birinci sırasına 7 Haziran seçiminde 3 dönem kuralına takıldığı için aday olamayan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu getirildi. Böylece AK Parti'nin 1 Kasım seçimleri için kaptanı Çavuşoğlu oldu. 7 Haziran seçiminde Antalya'dan birinci sıra adayı gösterilerek kaptanlık yapan Lütfi Elvan ise Mersin'den aday gösterildi. Ak Parti'nin Antalya aday listesindeki bir diğer değişiklik ise dokuzuncu sırada yaşandı. 7 Haziran seçimlerinde listenin dokuzuncu sırasında yer alan Nevin Korkmaz Zor liste dışı kalırken yerine aynı sıradan Işılay Işıldar Can aday gösterildi. AK Parti'nin aday listesinde bunun dışında bir değişiklik olmadı.

ISPARTA'DA SÜRPRİZ

AK Parti'nin aday listelerindeki asıl sürpriz ise Isparta'da yaşandı. Ak Parti Genel Merkezi Isparta'da birinci sıra adayı Süreyya Sadi Bilgiç dışındaki bütün adaylarını yeniledi. 7 Haziran seçiminde ikinci sıradan aday gösterilen Recep Özel, üçüncü sıra adayı gösterilen İsmail Özdemir ve dördüncü sıra adayı Ayşe Usta bu seçimde liste dışında kaldı. Isparta'da bu isimlerin yerine ikinci sıradan Sait Yüce, üçüncü sıradan Haydar Kemal Kurt ve dördüncü sıradan Gülsüm Tunçbilek aday gösterildi.

ÖZÇELİK LİSTEYE DÖNDÜ
Ak Parti'nin Burdur listesinde ise hem isim hem de sıralama değişikliği yaşandı. 7 Haziran'da Ak Parti'nin Burdur listesinde ikinci sırada yer alan İbrahim Petek liste dışı kalırken, geçen seçimde 3 dönem kuralına takılan eski Milletvekili Bayram Özçelik birinci sırada yer buldu. Bu değişiklikle geçen seçim birinci sırada yer alan Reşat Petek ikinci sıraya kaydırıldı. Üçüncü sıradaki Kamil Özcan ise yerini korudu.

CHP'DE SÜRPRİZ YOK

CHP, 7 Haziran için önseçimle oluşturduğu milletvekili aday listelerini 1 Kasım seçimleri için de büyük ölçüde korudu. CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal 7 Haziran'da olduğu gibi 2'nci sıradan aday gösterildi.

ACAR ADAY DEĞİL
İlk sırada Niyazi Nefi Kara'nın yer aldığı liste Baykal'ın ardından sırasıyla Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök, Figen Çalıkuşu, Rafet Zeybek, Nusret Bayar, Deniz Filiz, Sultan Yeğen, Sevindik Gizli, Cavit Arı şeklinde sıralandı. CHP'de 1 Kasım seçimleri için aday adaylık müracaatında bulunmayan 13'üncü sıra adayı eski milletvekili Gürkut Acar ve 14'üncü sıra adayı İbrahim Keser'in yerine, bir engelli bir de kadın aday tercih edildi.

ENGELLİ ADAY

13'ncü sıradan yürüme engelli Barış İşbilen, 14'ncü sıradan ise Manavgatlı Meral Mengi aday gösterildi. CHP'nin Isparta ve Burdur aday listelerinde 7 Haziran seçimi listelerine göre hiçbir değişiklik olmadı.

MHP'DE İLK ÜÇ AYNI

MHP Antalya aday listesinde sürpriz yaşanmadı. Mecliste MHP sıralarında Antalya'yı temsil eden ilk 3 isim yerini korudu. Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul ve Tarkan Akıllı listenin ilk üçünü oluştururken 7 Haziran'da 4'üncü sıra adayı olan Adem Uslu liste dışı kaldı. 7 Haziran listesinde 13'üncü sıradan aday gösterilen Antalya'nın tanınmış işadamlarından Güray Parlak'ın 5'inci sıraya yükseldiği listeye 6 yeni isim girdi.

GÖKÖZ DE YERİNİ KORUDU

Cafer Uyar, yerini bir basamak yükselterek 4'üncülüğe çıktı. 6'ncı sıra adayı Cengizhan Gököz yerini korudu. 7 Haziran'da 11'inci sıradan aday olan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün eşi Neşe Gül, bu kez 7'nci sıradan aday gösterilirken Mehmet Cüneyt Güzel 8'inci, Turgut Bucak 9'uncu, Meryem Aydoğan 10'uncu sıradan aday gösterildi.

BİZE ULAŞIN