Bölgesel OSB için ilk adım attılar

BUTSO Başkanı Keyik, ITSO Başkanı Başdeğirmen ve ve ITSO Meclis Başkanı Şahlan 'Batı Akdeniz Bölgesel OSB' için ilk adımı attı

Bölgesel OSB için ilk adım attılar
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Meclis Başkanı Osman Şahlan ile Ağlasun İlçe Belediye Başkanı Aydın Kaplan, Ağlasun Belediye Başkanlığı'nda bir araya gelerek, 'Bölgesel OSB' fikrinde ilk adımı attı.

YER TESPİTİ YAPILDI

Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız ile diğer bazı bürokratların da katıldığı toplantıda, Batı Akdeniz Bölgesi oda başkanlarının geçmiş yıllardan beri dile getirdikleri 'Batı Akdeniz Bölgesi'nde merkezi bölgesel OSB kurulmalı' fikri üzerinde ilk çalışma olarak, yer tespiti incelemesi yaptılar. BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Keyik, Bölgesel OSB için, Çeltikçi ve Ağlasun ilçeleri arasındaki yer arayışı çalışmasına ilişkin bilgiler verdi. BUTSO Başkanı Keyik, "Yaklaşık 5-6 yıldır, bölgemiz oda başkanları olarak, her bir araya gelişte dile getirdiğimiz, Batı Akdeniz Bölgesinde büyük ve ortak bir Bölgesel OSB kurulmalı fikri konuşuluyordu. Hızlı bir gelişim gösteren dünya turizm şehri Antalya'da yeni bir OSB alanının kalmaması, Burdur ve Isparta'nın ise yatırıma ihtiyacı olması sebepleriyle, özellikle ağır sanayi yatırımlarının yer alacağı Bölgesel OSB için, üç il oda başkanları olarak bir çalışma başlattık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU