Yürüyelim arkadaşlar

Antalyalılar, Kepez Belediyesi'nin, 2. sezonunu başlattığı doğa yürüyüşünde Beydağları'nın yaylalarında yürümenin mutluluğunu yaşadı

Yürüyelim arkadaşlar
Antalya Kepez Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında başlatılan, ücretsiz bir sağlık ve spor hizmeti olan doğa yürüyüşünün 2. sezonu açıldı. '7'den 70'e Doğa Yürüyüşü' adı verilen ve büyük ilgi gören etkinliğin 2. sezonunun ilk yürüyüşü, Beydağları'nın en güzel yaylalarında gerçekleşti. Yaklaşık 90'a yakın doğasever, Feslikan, Kar Çukuru ve Moryer yaylaları arasındaki 12 kilometre uzunluğundaki parkurda yürüdü. Yürüyüş liderliğini ise profesyonel dağcı, doğa rehberi ve doğa yürüyüşüyle ilgili kitapları bulunan Ömer Faruk Gülşen yaptı.

ÇOCUKLAR KEÇİ SAĞDI
Doğa yürüyüşünde belki de en çok şehirde betonların arasına sıkışan çocuklar mutlu oldu. Dağ çayırları arasında özgürce koşturan çocuklar sevdikleri keçileri çoban kadınların yardımıyla sağmanın deneyimini de yaşadı. Kepez Belediyesi'nin doğa yürüyüşleri 10 Ekim'de Tufa Yaylası- Katran Yaylası ve Çitdibi mahalleleri arasındaki parkurda devam edecek. Yine 24 Ekim'de Saklıkent-Kar Çukuru Yaylası arasındaki 9 kilometre uzunluğundaki rotada etkinlik olacak.
BİZE ULAŞIN