Şehitleri unutmadık

Antalya'da arife günü yağan yağmura rağmen şehitler unutulmadı. Yakınları, bu bayramda da gözyaşı döküp dua okudu

Şehitleri unutmadık
Antalya'da Kurban Bayramı arifesinde şehitlikler yağmura rağmen yine doldu. Uncalı Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'ne akın eden şehit yakınları, saatlerce yağmurun dinmesini bekledi. Yağmura aldırmayanlar ise sağanak yağışın altında şemsiyelerinin yardımı ile yakınlarının mezarı başında gözyaşı döküp dualar okudu. Şehit yakınları vatan için canlarını veren kahramanlarının mezarlarının üzerini çiçeklerle donattı.

DOLUP TAŞTI
Çocuklarının mezar taşlarını öpen anneleri şehitlikte görevli subaylar yalnız bırakmadı. Subay ve astsubaylar şehit annelerinin elini öpüp bayramlaştı. Yakınları için Yasin-i Şerif okutan vatandaşlara, Uncalı ve Andızlı mezarlıklarının girişinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından fide ve çikolata dağıtıldı. Mezarlıkların girişinde ise çiçekçiler de, ziyaretçilerin taleplerini karşılamak için çaba gösterdi.

DUYGUSAL ANLAR
Mardin'in Midyat ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan jandarma komando er 20 yaşındaki Barış Akkabak'ın Serik İlçesi Gebiz mahallesindeki mezarını bayram öncesi ilk ziyaret eden dedesi Ramazan Akkabak ve anneannesi Havva Akkabak, duygusal anlar yaşadı. Torunlarının mezarındaki yaprakları elleriyle temizleyen dede ve anneanne, çiçekler yerleştirip, toprağına su döktü.

BİZE ULAŞIN