Her yıl aynı manzara

Antalya Doğuyaka Mahallesi'ndeki kurban satış yerinde bu yıl da manzara değişmedi. Bir gün önceki yağmurla bölge çamur deryasına dönüştü. Gazi Bulvarı'nda trafik yine kilitlendi

Her yıl aynı manzara
Antalya'da Kurban Bayramı'nın ilk günü, belediyelerin belirlediği kurban kesim yerleri vatandaşlarla doldu taştı. Bayram Namazı sonrası kurban kesim yerlerine koşan Antalyalılar kurban kesme telaşı yaşadı. Muratpaşa Belediyesi'nin Doğuyaka Mahallesi'nde Gazi Bulvarı kenarında belirlediği kurban satış noktasında ise her yıl olduğu gibi istenmeyen görüntüler oluştu.

SATIŞ YERİNDE KESİM YAPILDI

Bir gün önce yağan yağmurun ardından alt yapısı olmayan satış noktası bataklığa döndü. Bu duruma rağmen vatandaşlar her yıl olduğu gibi kurbanlıklarını kesim noktalarına götürmek yerine satış yerinde kesmeye girişmesi ile tam bir keşmekeş yaşandı. Gazi Bulvarı kenarındaki satış noktasında istenmeyen görüntüler oluştu. Mezbahaya dönüşen bölge ve yoğunluk nedeniyle Gazi Bulvarı'ndaki trafik kilitlendi.

YOLCULAR ZOR YETİŞTİ

Kent merkezinden havalimanı istikametine doğru tali yol tamamen tıkanırken ana arterin iki şeridi park yeri oldu. Trafik tek şeride düşünce ortalık karıştı, sinirler girildi. Antalya- Alanya ve Antalya - Havalimanı arasında trafik 4 saat boyunca aksadı. Onlarca tur aracı turistleri uçağına zamanında yetiştirmek için ter döktü. Sabah saat 07.00'de itibaren önlem alan trafik, karakol ve asayiş ekipleri bölgenin normale dönmesi için büyük çaba harcadı. Ancak yolun kilitlenmesine engel olamadı. Gazi Bulvarı'nda trafik gün boyu aksadı.

BİZDEN KİRASINI ALDI
Öte yandan kurban satıcıları ise çamur deryası içinde kalmalarına sert tepki gösterdi. Belediyeye 5 metrekare için 200 lira kira bedeli ödediklerini belirten satıcılar, "Bizden peşin peşin paraları aldılar ama alt yapı ve hizmet sıfır. Vatandaş bize kızıyor. Oysa burada suçlu parayı alıp hizmeti vermeyen belediyedir" dedi.

BİZE ULAŞIN