Okullar daha güvenli

Antalya Emniyeti, okulların açılması ile birlikte 'Güvenli okullar' projesini yeniden başlattı

Okullar daha güvenli
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde il merkezinde bulunan okullarda güvenli eğitim ortamlarının sağlanmasına yönelik, 'Güvenlik okullar' isimli proje çalışması başlatıldı. Proje kapsamında, Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı tüm birimler okullarda görev alarak, Çocuk Şube Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürütecek, ayrıca projede, çocuklara yönelik sosyal, kültürel, eğitici ve öğretici çalışmalara da yer verilecek.

515 POLİS GÖREVDE

2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde Okul İrtibat Görevlileri'nin faaliyet alanı genişletildi, il merkezinde bulunan 292 okulda 'Polis abi' ve 'Polis abla' adı verilen 515 personel görevlendirildi. Çocuk, KOM, Asayiş, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ile İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerince okulların çevresindeki internet kafeler, oyun salonları, parklar, bahçeler ve benzeri umuma açık diğer yerler ile ilgili denetim ve kontroller yapılacak, ayrıca bölge ekipleri okulların çevresinde özellikle öğrencilerin giriş-çıkış saatlerinde görev alacak.

OKULLARA YAKIN TAKİP

Okul irtibat görevlileri, sorumlu oldukları okullardaki görevlileri, velileri ve öğrencileri daha yakından tanımaları, birebir iletişim kurabilmeleri, okul içi, çevresi ve güzergâhındaki oluşan veya oluşabilecek sorunları tespit ederek en kısa sürede çözüme kavuşturabilmeleri amacıyla haftada bir gün mesai saatini okullarına ayıracak, bu ziyaretlerle okullar ile Antalya Emniyet Müdürlüğü arasındaki koordinasyonu sağlayacak, gelen öneri, şikayet ve talepler ilgili tüm kurumlara aktararak çözümlerini hızlandıracak.

BİZE ULAŞIN