Başarı hikayesi

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, borçsuz ve şampiyon kulüp hedefini tutturdu. Başarılı başkan şimdi de kulübe tesis kazandırmak için kolları sıvadı. Sıra ilçe halkının desteğine geldi

Başarı hikayesi
Multigroup Alanyaspor, Süper Lig'e adını yazdırarak büyük başarı elde etti. Turuncu-yeşilli kulübün 3 yıl içinde geldiği nokta, bir başarı hikayesini barındırıyor. Başkan Hasan Çavuşoğlu, göreve geldiklerinde hedeflerinin önce 'sıfır borç' olduğunu ve bunu 2 yılda başardıklarını anlattı. Başkan Çavuşoğlu, "Hem mali tabloyu düzelttik, hem de saha sonuçlarında başarılı olduk. Şu anda da ligde kalıcı, sempati duyulan bir kulüp olmak istiyoruz. Avrupa kupası hedefini kim istemez. Ancak ayaklarımızı sağlam basmalıyız" dedi. Alanyaspor ile ilgili iki büyük hedefi daha olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Birincisi kulübün iyi bir tesise kavuşması, ikincisi Gedevet Yaylası'nda yapılacak bir kamp tesisi. Bunları başarmak istiyorum" ifadesini kullandı.

DESTEK OLUNMALI
Şu anda mevcut takıma olan borcun şampiyonluk primleri dahil 1.5 milyon lira civarında olduğunu aktaran Çavuşoğlu, "Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gerekli katkıyı koyuyor. Primlerin ödenmesi için Alanya'da kampanya başlattık. Hepimizi sevindiren takımımız için herkes elini taşın altına koymalı. Kulübün toplam borcu da şu anda 5-6 milyon lira civarında. Bunu toparlayabilirsek federasyondan ilk etapta gelecek olan parayı yeni transferler için harcayabiliriz" dedi.

YUVAMIZ OBA STADI
Yeni sezonda bazı maçları Antalya'da oynayacaklarına ilişkin söylentilerin de gerçeği yansıtmadığını ifade eden Başkan Çavuşoğlu, "Stadımızın Süper Lig için bazı eksikleri olabilir. Sadece bu eksikleri giderene kadar Antalya'da oynayabiliriz. Onun dışında büyük maçlar da dahil tüm maçlarımızı Oba Stadı'nda oynayacağız. Aksi halde Alanyaspor taraftarına ve Alanyalılara haksızlık yapmış oluruz" şeklinde konuştu.

VALİYE ALANYASPOR FORMASI
Multıgroup Alanyaspor Asbaşkanı Bilal Gömeç ve Bursa Orman İşletme Müdürlüğü'ne atanan Kulüp Başkan Yardımcısı Cihat Yıkıcı, 13 Haziran'da göreve başlayacak olan yeni Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu Bursa Valiliği makamında ziyaret ederek Alanyaspor forması hediye etti. Vali Karaloğlu, "Antalya ve Alanya turizmin Süper Lig'inde boy gösteriyordu. Şimdi de futbolun Süper Lig'inde boy gösterecek" diyerek yeni sezonda başarılar diledi.
BİZE ULAŞIN