EXPO’nun en ‘özel’ konukları

EXPO’nun en ‘özel’ konukları

Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenci ve velileri EXPO’yu gezdi

  • Akdeniz
  • Çarşamba 09.06.2016
Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi toplumda farkındalık oluşturmak adına özel öğrenci ve velilerini EXPO 2016 Antalya Fuar Alanı'na götürdü. Özel öğrenciler velileri ve hocaları eşliğinde fuar alanında bulunan ülke bahçelerini tek tek gezdi.

BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR
Ülkelerin kültürleri hakkında da bilgi alan özel öğrenciler, farklı etkinliklere katılmayı da ihmal etmedi. 204 öğrencinin katıldığı ziyarette, özel bireyler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Gönüllerince bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayan özel bireyler, kendilerine bu imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

EXPO'YA HAYRAN KALDILAR
Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi Koordinatörü Niyazi Arşın, engelli bireylerin sosyalleşmesi için düzenlenen gezinin iletişim becerilerinin güçlendirilmesine de katkı sağlayacağını vurguladı. Arşın, EXPO'nun engelli kullanımına uygun oluşturulmasından da mutluluk duyduklarını belirterek, "EXPO alanında engelliler için engelsiz bir ortam yaratılması önemli. Örnek bir alan oluşturulmuş. EXPO'yu şehrimize kazandıranlara şükran duyuyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN