Rüzgar ters döndü

Rüzgar ters döndü

Antalyaspor’da Genel Kurul kararı bir çok ismin kaderini değiştirdi. Özellikle Teknik Direktör Jose Morais ve dünya yıldızı Samuel Eto’o’nun

  • Akdeniz
  • Pazar 13.06.2016
Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer'in olağanüstü genel kurul kararı alıp yeniden aday olmayacaklarını açıklamasından sonra bazı isimlerin kaderi değişti. İddiaya göre hem Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais'in hem de dünya yıldızı Samuel Eto'o'nun kulüpteki gelecekleri ile ilgili rüzgar tam anlamıyla tersine dönmüş durumda.

MORAIS RAHATSIZ
Ligin ikinci yarısında göreve gelen ve Eto'o'nun takıma oturtmaya çalıştığı 3-5-2 sistemini henüz ikinci maçın devre arasında değiştirip kendi sistemini oturtmaya çalışmasıyla başlayan ikili arasındaki soğukluk, takıma kazandırılmasında Eto'o'nun katkısının olduğu Inkoom ve Enguene'nin forma bulamaması ile artmaya başladı. Eto'o ve Morais'in güç savaşı yönetim tarafından kamuoyuna fazla yansıtılmazken Morais'in, Kamerunlu yıldızın birçok idmana katılmaması, özel işleri, dostluk maçları ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle sık sık yurt dışına gitmesi ve son 2 maça da çıkmaması nedeniyle rahatsızlığı biliniyor.

JOSE AYRILACAKTI
Sezon bittikten sonra Teknik Direktör Morais'in özellikle İngiltere'de bazı görüşmeler yaptığı, takımdan ayrılma düşüncesinde olduğu, Eto'o'nun isminin altında ezilmek istemediği ifade edildi. Takımda kalması halinde gelecek yılın planlamasında Eto'o'ya yer vermeyi düşünmeyen Morais'in ayrılmasına mevcut yönetim de 'Hayır' demedi. Taraftarın iki ismi de sevmesi işi zorlaştırsa da yıllık 4 milyon euroya yakın maaşı olan Eto'o'nun yerine Morais'in gitmesi daha uygun görüldü.

İKİSİNDEN BİRİ GİDECEK
Ancak genel kurul kararı işleri tersine çevirdi. Başkan adayı Ali Şafak Öztürk'ün 'Morais ile kesinlikle devam edeceğim' sözleri, 'Eto'o ile yola devam ederiz ama daha fazlasını vermeli' ifadeleri, Eto'o'nun takımdan ayrılmasına ramak kaldığının göstergesi olarak yorumlandı. Mevcut yönetimin Eto'o'yu satıp kamuoyundan tepki almak istemiyor. Zira, bedeli ne olursa olsun, Eto'o'yu satan yönetim olmak istemiyor. Karar 30 Haziran'dan sonra gelecek yönetime bırakıldı. 30 Haziran'dan sonra görünen o ki ya Morais gidecek ya Eto'o ile yollar ayrılacak.
BİZE ULAŞIN