Putin’e barış mektubu

Putin’e barış mektubu

  • Akdeniz
  • Pazar 27.06.2016
Antalya Belek turizm merkezindeki Spice Otel'in Yönetim Kurulu Üyesi Diyar İçkale Gültekin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e mektup yazarak, " Kin tutmayın, barışalım. Antalya sizi bekliyor" dedi. Gültekin, Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından Antalya'ya gelen Rus turist sayısında ciddi düşüşün yaşandığına dikkat çekti.

YÜZDE 40 KAYIP
Antalya'da her şey dahil sistemle çalışan otellerde yüzde 40'lara varan rezervasyon iptalleri yaşandığını aktaran Gültekin, "Bu durum turizm sektörünü çok etkiledi. Bizler turizm sektörü temsilcileri olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Milli Günü nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektubu ve krizin aşılması adına attığı adımları oldukça önemsiyoruz" dedi.

SORUMLULUK
Gültekin, yüzyıllardır bir gönül ve kardeşlik köprüsüyle birbirine bağlanmış iki ülke vatandaşlarının yeniden ortak paydada buluşabilmesi ve bu dostluğu ileri yıllara taşıyabilmesi adına turizmcilere büyük sorumluluk düştüğünü aktaran Gültekin, "Ülkesini seven, yaşadığı kente artı değer katma gayesi taşıyan bir birey gibi, biz de bu sorumluluk bilincinde hareketle Vladimir Putin'e bir mektup yazmaya karar verdim. Umuyorum ki iki ülke arasındaki sorunlar biran önce çözülür ve aklı selim galip gelir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN