Siyaset sevdası rekor getirdi

Siyaset sevdası rekor getirdi

AK Parti Genel Merkez Araştırma Geliştirme Başkanlığı tarafından yeniden başlatılan siyaset akademisine Antalya’dan rekor başvuru geldi

  • Akdeniz
  • Pazar 03.10.2016
AK Parti Genel Merkez tarafından düzenlenen Siyaset Akademisine başvuru sayısında, Antalya tüm iller arasında birinci oldu. Antalya genelinde 1040 kişinin başvuru yaptığı akademi 4 Ekim'de ilçelerde,7 Ekim'de de merkezde başlayacak. Derslerin ilkine Milli Savunma Bakanı Fikri Işık 4 Ekim'de Serik'te girecek.

KAPSAMLI EĞİTİM
Herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin her vatandaşın katılabildiği akademiye başvuru sayısının memnun edici olduğunu belirten AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, "Türkiye ortalamasının üzerinde bir katılımla Antalya'mız siyaset akademisine başvuruda birinci oldu. Yoğun talep üzerine Antalya merkezdeki okulumuzun yanı sıra Alanya, Finike ve Serik ilçelerimizde de okullarımız açılıyor. Bakanlarımız ve Genel Başkan yardımcılarımız gibi birçok üst düzey isim okullarımızda derslere girecek" dedi.

İHTİYAÇ VAR
Siyaset Akademisinin Türkiye'de siyasete yön verecek kişilerin belirlenmesi için düzenlendiğini belirterek sözlerine devam eden Sümer; "15 Temmuzda ülkemizde yaşanan hain darbe girişimi ile demokrasi ve özgürlüğümüze bir kez daha saldırıldı. Böyle bir tabloda vatanına milletine bağlı nesillerin ve siyasetçilerin önemini bir kez daha gördük yaşadık. Bu yüzden demokrasiye bağlı ilkeli, ahlaklı siyasetçilere ülkemizin çok ihtiyacı var. O yüzden siyaset akademimizi oldukça önemsiyoruz" diye konuştu.

SEKİZ HAFTA
Siyaset Akademisi'nin Türkiye'nin tümüne yönelik büyük bir eğitim faaliyeti olduğunu belirterek derslerin içeri hakkında bilgi veren AK Parti Antalya AR-GE Başkanı Zihni Kilit ise, "8 hafta sürecek olan derslerimiz Anayasa, Türkiye'nin toplumsal düzeni, siyasi tarih, kişisel ve bireysel eğitimler, kendini geliştirme, deneyim paylaşımları, yerel yönetimler gibi konulardan oluşuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN