Enduro’nun kalbi Kemer’de atacak

Dünya motosiklet yarışları takviminin en önemli duraklarından biri olan ve 2010 yılından beri Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky 6-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak

Enduro’nun kalbi Kemer’de atacak
Ekstrem enduro motosiklet yarışları arasında 7 yıldır bir dünya markasına dönüşen ve Türkiye'nin en büyük motosiklet yarışı olan Red Bull Sea to Sky, 6-8 Ekim 2016 tarihlerinde Antalya'nın Kemer ilçesinde gerçekleşecek. Ana medya sponsorluğunu SABAH Akdeniz'in üstlendiği Red Bull Sea to Sky; son şampiyon Wade Young, Manuel Lettenbichler, Philipp Scholz ve Andreas 'Letti' Lettenbichler başta olmak üzere dünyanın en iyi ekstrem endurocularını ağırlayacak.

DENİZDEN ZİRVEYE
Aksiyon dolu üç günde plaj, orman ve dağ olmak üzere üç farklı yarış stilinde yarışlarla sporcular tam anlamıyla deniz seviyesinden gökyüzüne çıkacak. Red Bull Sea to Sky'da amaç; deniz seviyesinde kumsaldan başlayarak, nehir yataklarını, ormanları ve kayalıkları aşıp 2365 metre yükseklikteki Olimpos Dağı'nın zirvesine motosikletle çıkmak. Etkinlik, yarışçılara eğlenceli ve zorlu bir parkur sunuyor. Katılımcılar, aynı yarış içinde kum, çim, kayalık ve ıslak zeminlerde yarışmak zorunda. Yarışın çekişmesi ve heyecanlı parkuru seyirciler için de eğlenceli bir deneyim vadediyor. 6 Ekim Perşembe günü Plaj Yarışı ile başlayan heyecan, 7 Ekim Cuma Orman Yarışı ile devam edecek. Final gününde ise Tahtalı'nın zirvesine çıkılacak Dağ Yarışı sonunda 8 Ekim Cumartesi günü şampiyon belli olacak.
BİZE ULAŞIN