Yeni Civic Sedan görücüye çıktı

Yeni Honda Civic Sedan, Antalya’da Honda Plaza Eysa’da tüm Türkiye’yle eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlikle görücüye çıkarıldı. Yeni model otomotiv meraklılarından tam not aldı

Yeni Civic Sedan görücüye çıktı
Honda Civic Sedan'ın 10'uncu nesli Antalya Honda Plaza Eysa'da düzenlenen tanıtım günlerinde otomotiv meraklıları ile buluştu. Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinliğe katılanları Eysa Yönetim Kurulu Üyesi Esat Göyük, Eysa Genel Müdürü Emre Göyük ve Honda Eysa Satış Müdürü Burhan Erkoç karşıladı. Meraklı gözlerle araçları inceleyen otomotiv tutkunları, test sürüşleriyle araçların performansını da deneme imkanı buldu.

TERCİHE GÖRE
Temeli 1996 yılında atılan Honda Türkiye Fabrikası'nda üretilen yeni Honda Civic Sedan Premium, Elegance ve Executive adlı üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunuldu. Civic Sedan'da ilk etapta 125 HP üreten 1.6 litrelik benzinli motor görev yapıyor. Aynı motor üzerinde özellikle Türkiye pazarı için özel geliştirilen LPG sistemine sahip Civic Eco, benzinli bir otomobilin sunduğu performans ve uzun ömürlülüğü, yakıt ekonomisi ve düşük emisyon değerleriyle birleştiriyor. Yeni Civic Sedan'da manuel şanzımanın dışında tamamen yenilenen CVT teknolojili otomatik şanzıman da tercih edilebiliyor.

SPORTİF SEDAN
Önceki nesil ile kıyaslandığında daha geniş, daha uzun ve daha alçak olan yeni Civic Sedan kısa ön ve arka aks uzantılarıyla sportif bir duruş sergilerken, gergin hatlar yüksek aerodinamik verimliliği destekliyor. Sert hatlara sahip agresif yüz ifadesi, şişkin ve belirgin çamurluk kuşakları ve köşeli tasarıma sahip hava girişleri yeni Civic Sedan'ın sportif karakterine vurgu yapıyor. Modern ve yenilikçi mühendislik çözümlerini bünyesinde barındıran yeni Civic Sedan hafif yapı, rijit gövde, düşük ağırlık merkezi ve son derece gelişmiş bir süspansiyon sistemi ile oldukça keyifli ve eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor.
BİZE ULAŞIN