Yeni yöntemlerle ameliyatsız güzellik

Dermatoloji ve Veneroloji Uzmanı Dr. Hüray Hügül, uygulamalarla ilgili bilgi verdi:

Yeni yöntemlerle ameliyatsız güzellik
DERMATOLOJİ ve Veneroloji Uzmanı Dr. Hüray Hügül, çene askıları, ip ile ağ örme, saten yüz germe ve botoks gibi ameliyatsız yüz ve boyun germelerdeki son trendleri anlattı. Yer çekiminin güçlü etkisine zaman içinde en çok gerdan ve boynun maruz kaldığını söyleyen Hügül, "Otuzlu yaşlardan sonra sinsice başlayan kolajen ağı gevşemesi, ileriki yıllarda yanaklardan çene çizgisinin altına doğru belirginleşen yüz ovalitesi bozukluklarına sebep olmaktadır. Gıdı ve gerdan bölgesinin yer çekimine yavaş yavaş yenik düşmesi sonucu gerdanda katlantılar ve çene altında sarkmalar meydana geliyor. Eski fotoğraflarla yenilerini karşılaştırdığımızda yüzümüzde çok fazla kırışıklık oluşmamasına rağmen boynumuzun kalınlaştığını ve yanaklarımızın aşağı doğru inmeye başladığını fark ediyoruz" diye konuştu.

İLERLEMEDEN ÖNLEM ALINMALI
Bu noktada işler daha da ilerlemeden önlem almak gerektiğinin altını çizen Hügül, "Çene askıları, ip ile ağ örme, ameliyatsız yüz ve gerdan germe, saten yüz germe, porselen yüz germe, botox, fokusultrason ve radyofrekans gibi yöntemler kullanılarak gerdan ve boyun bölgesinde eski sıkı görünüm elde edilebiliyor. Hangi yöntemin size uygun olduğu konusunda mutlaka dermatoloğunuza danışın çünkü her hastanın ve her yaşın gereksinimleri farklıdır. Bazen birkaç yöntemi birlikte kullanmak gerekebilir" ifadelerinde bulundu.

ÇENE ASKILARI
En etkili yöntemlerden biri sarkan bölümleri geriye doğru çekmek ve asmaktır. Kesi ve dikiş yok, çok daha uzun etkili ve işlem sadece 30- 45 dakika sürüyor. Kaşlar kaldırılıyor, çene yanlarındaki ve boyundaki gevşeklik gideriliyor, istenirse çene ucu öne alınabiliyor, boyundaki bantlar yok ediliyor. Bu yöntemle kişinin yaşı yaklaşık 8-12 yaş geriye çekilebiliyor.

SATEN YÜZ GERME
Ameliyatsız, zahmetsiz ve tüm dünyada etkinliğini gün geçtikçe gösteren BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe yöntemi; kolayca uygulanmasıyla da ön plana çıkıyor. Fokus Ultrason ve Radyofrekans prensibine dayanan Saten Yüz Germe, birer hafta arayla 4 seans halinde yüz ve gerdan bölgenize uygulanıyor. Bu yöntem; alın, göz çevresi, yanaklar, dudak çevresi, çene ve yüz ovalitesi, gıdı ve gerdan sıkılaştırmada ödüllü bir yöntemdir.

BOTOX
Boyun ve gerdandaki bant ve katlantıları açmak için platisma denen kasa uygulanır. Etkisi 3-4'üncü gün başlar 2 haftada oturur. Diğer yöntemler kadar olmasa da boyun katlantılarını düzeltmede yardımcıdır.
BİZE ULAŞIN