Çevrenin siyaseti olmaz

Çevrenin siyaseti olmaz

AK Parti Siyaset Akademisi’nin konuğu olan Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, partisinin vizyonunu anlatarak “Çevre üzerinden siyaset yapılmamalı” diye konuştu

  • Akdeniz
  • Pazar 10.10.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Kepez ilçesinde Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde, AK Parti Siyaset Akademisi'nce düzenlenen 'Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı'na katıldı. Partisinin çevre, şehir ve kültür vizyonunu anlatan Karaaslan, bunun 15 yıllık bir iktidar mücadelesine sığdırılamayacağını ifade etti.

NEFES ALINAN ŞEHİR
Kadim topraklar üzerinde öz kültürünün harcı ile yoğrulabilen yerlerde ancak bir 'şehir' inşa edilebileceğini vurgulayan Karaaslan, "Modernitenin dayattığı kent olgusu içerisinde belirli kalıplara sığdırılmış, tek tipli mekan anlayışı, insan yaşamının kendisine yabancılaşmasının önündeki en büyük engeli taşımakta. İslam şehirlerindeki şehirmekan anlayışı sadece standart bir yapıdan ibaret olmayıp, içerisinde nefes alan insanların manevi kimliğine de hitap etmiştir" dedi.

ÇOCUKLARIMIZ KAYBEDECEK
Gezi olaylarında olduğu gibi çevreyi siyasete alet edenlerin bulunduğunu belirten Karaaslan, "Çevre söylemi üzerinden giden kuru siyaset ne bize, ne de çevremize hiçbir şey katmıyor. Çevreyi siyaset çıkmazında ele alırsak kaybedeceğimiz yılların acısını ileride çocuklarımız ve torunlarımız çekecek. Bizler eğer ağaç düşmanıysak 13 yılda 1,5 milyon hektar alanı artırmazdık. 3 milyar 500 milyon fidanı toprakla buluşturmazdık" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN