Kepez’de dönüşüm vakti

Antalya’nın Kepez Belediyesi, 4’üncü kentsel dönüşüm projesi kapsamında Barış, Kazım Karabekir ve Yavuz Selim Mahalleleri’nde revizyon çalışmasına başladı

Kepez’de dönüşüm vakti
Antalya'nın Kepez Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Barış, Kazım Karabekir ve Yavuz Selim Mahallelerinde revizyon çalışması başlattı. Mahallelilere Revizyon İmar Planı Değişikliği, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü tarafından anlatıldı. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına, mahallelerde yapılacak imar değişikliği kapsamına giren vatandaşlar davet edildi. Proje taslağının yansıtıldığı toplantıda, vatandaşların cevap beklediği tüm sorular yetkililerce yanıtlandı.

2B İLE BAŞLAMIŞTI
Göreve geldiklerinde Kepez'in kökleşmiş birçok imar sorununu vatandaşların isteği doğrultusunda çözüme kavuşturduklarını hatırlatan Tütüncü, önce 3 mahalledeki 2B sorununu 2014 yılında çözümlendirerek tapulama işlemine başladıklarını hatırlattı ve bugüne kadar ilçede 2B ile ilgili 15 bin tapuyu hak sahiplerine verdiklerini anlattı. 2B ve tapulama çözüldükten sonra artık gecekonduların yerini modern binaların alması gerektiğini ifade eden Tütüncü, "Biz kentsel dönüşümden şunu anlıyoruz, biz imar planlamalarını yapalım, vatandaşımız istediği müteahhit ile çalışsın. Bizde ne TOKİ formülü, ne de belediye aracılığıyla müteahhitlik hizmeti yok" diye konuştu. Tütüncü, "Biz şeffaf bir yönetim prensibini kabul ettik. Bizim amacımız, size daha güzel bir mahalle sunmak" dedi.
BİZE ULAŞIN