Kimsesizler gökyüzünde

Fethiye’de Sevgi Evi’nde yaşayan kimsesiz çocuklar, Babadağ’da yamaç paraşütüyle uçmanın tadını çıkardı

Kimsesizler gökyüzünde
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan 13 öğrenci yamaç paraşütüyle uçmak için Ölüdeniz Mahallesi'ndeki 1965 rakımlı Babadağ'ın 1800 metre yükseklikteki pistine çıktı. 11 öğrenci paraşüt pilotu eşliğinde tandem (ikili) atlayış yaptı. Uçuş için öğrencilerden ücret talep edilmezken, etkinliğe turizmci Günsenin Günel ile Sky Sports Paraşüt Firması sahibi Murat Tüzer sponsor oldu.

MESLEK SABİHİ OLACAKLAR
Daha önce çocuklara yardım için sergi açtığını ve 11 bin 500 lira para topladığını anlatan Günsenin Günel, "Bazı öğrenciler üniversite hayallerinden uzak. Biz Ölüdeniz esnafı olarak onları burada barındırabilir, iş imkanı sağlayabiliriz. Bu uçuşlarla onlara meslek kazandırma adına bir tanıtım yapmak istedik. Amacına ulaştığını düşünüyor ve destek veren paraşüt firmasına teşekkür ediyorum" dedi.

UÇMAK MUHTEŞEM
Kimsesiz çocuklardan Hüseyin Yılmaz ise ilk hedefinin üniversite okumak olduğunu, ancak ek iş olarak yamaç paraşütü pilotu olmayı da düşünebileceğini söyledi. Babadağ'dan havalandıktan sonra büyük heyecan yaşadıklarını aktaran Yılmaz, "Gökyüzünde olmak muhteşem bir his" dedi.
BİZE ULAŞIN