FETÖ’cüyü savundular

IYAŞ, FETÖ’ye üye olmak ve finans sağlamaktan tutuklu bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol’a sahip çıktı. IYAŞ yönetimi, Şenol’un aldığı kararların şirket menfaatine olduğunu öne sürdü

FETÖ’cüyü savundular
Isparta Yatırım A.Ş. (IYAŞ), yaptığı açıklama ile FETÖ'ye üye olmak ve himmet adı altında terör örgütüne finans sağlamaktan tutuklu bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol'a sahip çıktı. 1996 yılında kurulan şirketin bugüne kadar yaptığı yatırımlarla ilgili bilgilerin verildiği açıklamada; "IYAŞ'ın bugünlere gelmesinde fikirleri, kararları ve icraatları ile çok büyük katkıları olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Bahattin Şenol'un devletine ve milletine bağlılığından, sadakatından bir nebze kuşkumuz yok" denildi.

ŞİRKET MENFAATLERİ
Açıklamada, "IYAŞ Genel Kurulu, kendisini yönetecek kişileri belirlemekte ve alınan kararlarla ilgili yetkisini vermektedir. Bahattin Şenol ve ekibi de genel kurulun kendisine verdiği yetki doğrultusunda şirket menfaatleri doğrultusunda adımlarını atmaktadır" görüşlerine yer verildi. Açıklamada, SABAH Akdeniz'de yayımlanan 'IYAŞ'ta Şükür tezgahı' başlıklı haberde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı da ileri sürüldü.
BİZE ULAŞIN