Terör yuvalarına şafak operasyonu

Antalya polisinin FETÖ ve PKK’ya yönelik düzenlediği şafak baskınlarında 47’si FETÖ’cü, 10’u PKK’lı olmak üzere toplam 57 kişi gözaltına alındı

Terör yuvalarına şafak operasyonu
Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı TEM, KOM, Özel Harekat ve Asayiş ekipleri gerçekleştirdikleri şafak baskınlarında FETÖ operasyonu kapsamında Bylock kullandığı tespit edilen çoğunluğu kadın 47 kişiyi gözaltına alındı. TEM ve Özel Harekat'ın ortak çalışmasında ise PKK'nın örgütün şehir yapılanmasına yönelik operasyon gerçekleştirilerek 10 kişi gözaltına alındı.

ÇOĞUNLUĞU KADIN
KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ üyesi olan ve kendi arasında şifreli olarak haberleşmede Bylock kullandığı tespit edilen 47 kişiye yönelik operasyonu sabah erken saatlerde yaptı. Operasyonda önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenlendi. Baskınlarda çoğunluğu kadın olmak üzere aralarında abi ve ablaların da bulunduğu 47 kişi gözaltına alındı.

PKK'YA DA BASKIN
TEM ekipleri ise Özel Harekat ekipleri desteğinde düzenledikleri operasyonda 10 PKK şüphelisini gözaltına aldı. Önceden belirlenen 10 adrese şafak baskını düzenledi. Baskının yapıldığı evlerin etrafında Özel Harekat kuş uçurmadı. Polis PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik operasyonlarda 10 kişinin gözaltına alındığını kaydetti.

TELEFONLAR İNCELEMEDE
Operasyon kapsamında 47 kişi ile birlikte kullandıkları cep telefonları ile USB ve bilgisayarlarına el koyularak incelemeye alındı. Polisi karşısında gören bir çok Bylock'çunun, "Bizi nasıl tespit ettiniz. Bylock'un tespiti imkansız demişlerdi" demeleri dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN