Havalimanında FETÖ temizliği

Antalya Havalimanı’nda, FETÖ uzantısı çıktığı için kapatılan Pak İş Sendikası’na üye 300 özel güvenlik görevlisinin iş akdi feshedildi

Havalimanında FETÖ temizliği

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı konuğu ağırlayan Antalya Havalimanı'nda FETÖ temizliği gerçekleştirildi. Yürütülen çalışma ile Antalya Havalimanı'nda görev yapan ve FETÖ'cü sendikaya üye oldukları belirlenen 300 özel güvenlik görevlisinin iş akdinin feshedildiği öğrenildi.

BÜTÜN SENDİKA ÜYELERİ
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) uzantısı olan sendika ve vakıflar kapatılmıştı. Bu kapsamda kapatılan ve Antalya Havalimanı'nda örgütlü bulunan Pak İş Sendikası'na üye 300 özel güvenlik görevlisinin iş akdi feshedildi. Havalimanı yetkilileri, sadece Antalya'da değil sendikanın uzantısı olan her yerdeki üyelerinin iş akitlerinin askıya alındığını bildirdi. Öte yandan FETÖ terör örgütü yandaşlarının kendi aralarında şifreli olarak yazıştıkları Bylock programını kullandıkları tespit edilen 8'i kadın, 39 öğretmen adliyeye sevk edildi. FETÖ soruşturması kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 39 öğretmen emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. 8 günlük sorgunun ardından sabah saatlerinde adliyeye getirilen 39 zanlı geniş güvenlik önlemleri altında içeri alındı.

GÖREVDEN ALINDILAR
Güvenlik güçleri adliyeye sevk edilen 39 öğretmenin tamamının görevden alındığını ve Aktif Bir-Sen üyesi olduklarını bildirdi. Sorgularında zanlıların kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri ve Bylock programını kullanmadıklarını iddia ettikleri öğrenildi. Polis gözaltındaki 39 kişinin cep telefonlarının ayrıntılı incelemesinin sürdüğünü bildirdi.

BİZE ULAŞIN