Pompalı dehşeti

Antalya’da 28 yaşındaki Ramazan Kabaağaç, internet üzerinden satın aldığı pompalı tüfekle, pazarcılık yapan dayısı 68 yaşındaki Ahmet Kahya’yı onlarca kişinin gözlerinin önünde öldürdü

Pompalı dehşeti
Antalya sabah saatlerinde güne akıllara durgunluk veren bir cinayete tanıklık ederek başladı. 28 yaşındaki Ramazan Kabaağaç, internet üzerinden satın aldığı pompalı tüfekle, pazarcılık yapan dayısı 68 yaşındaki Ahmet Kahya'yı onlarca kişinin gözü önünde öldürdü. Cinayete şahit olan Kahya'nın eşi kalp krizi geçirdi.

TETİĞİ PAZARIN ORTASINDA ÇEKTİ
Yüzlerce kişinin gözleri önünde meydana gelen olay 09.30 sıralarında Muratpaşa İlçesi Kızılsaray Mahallesi'ndeki Cuma Paza'nda yaşandı. Aksu İlçesi'ne bağlı Yeşilkaraman mahallesinde yaşayan 28 yaşındaki Ramazan Kabaağaç, içinde tüfek bulunan kutuyla pazarcılık yapan dayısı Ahmet Kahya'nın yanına gitti. Tüfeği kutudan çıkaran Kabaağaç, hiçbir şey söylemeden tezgah başındaki dayısına pompalı tüfekle 3 kez ateş etti. Ramazan Karaağaç, daha sonra yere yığılan dayısının yanına giderek 2 kez daha tetiğe bastı. Bu sırada kendisine engel olmaya çalışan dayısının eşi Münire Kahya'ya dönen Ramazan Karaağaç., "15 yılın intikamını aldım" diyerek elindeki tüfekle birlikte olay yerinden uzaklaştı. Ardından bir taksiye binen Ramazan Karaağaç, Meydan Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu.

EŞİ DE KALP KRİZİ GEÇİRDİ
Vatandaşların haber vermesiyle üzerine olay yerine giden sağlık ekipleri, 68 yaşındaki Ahmet Kahya'nın yaşamını yitirdiğini belirledi. Bu sırada kalp krizi geçiren Kahya'nın eşi Münire Kahya ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaşlı kadının durumunun ciddi olduğu belirtildi. Kahya'nın cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

'15 YIL ÖNCE DÖVMÜŞTÜ' İDDİASI
Cinayeti neden işlendiğini araştıran polis, dayı Ahmet Kahya'nın zaman zaman uyuşturucu hap ve benzeri maddeler kullanan yeğeni Ramazan Kabaağaç'ı bu alışkanlığından vazgeçirmek için 15 yıl önce tokat attığı, cinayetin bu nedenle işlendiği yolunda bilgiye ulaştı.

TÜFEĞİ İNTERNETTEN ALMIŞ
Öte yandan pazar yerinde işlenen cinayet, olay yerindeki bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde zanlının elinde pompalı tüfekle gelip dayısına ateş ettiği, bu sırada pazarda bulunan vatandaşların panik halinde kaçıştığı görülüyor. Görüntülerde Ramazan Kabaağaç'ın yerde kanlar içinde yatan Ahmet Kahya'ya iki el daha ateş ettiği, bu sırada yengesinin zanlıya engel olmaya çalıştığı fark ediliyor. Zanlı daha sonra soğukkanlı bir şekilde olay yerinden ayrılıyor. Öte yandan zanlının pompalı tüfeği bir hafta önce internet üzerinden satın aldığı öğrenildi. Zanlının 350 TL'ye aldığı tüfeği kargoyla teslim aldığı sabah cinayet işlediği belirlendi.
BİZE ULAŞIN