Sağlık turizmi atağı

Sağlık turizmi atağı
Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonlaşma Çalıştayı, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yapıldı. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nin (ALTİD) katkıları, Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) öncülüğünde organize edilen Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonlaşma Çalıştayı, Alanya Titan Select Otel'de yapıldı. Çalıştaya Türkiye Sağlık Turizmi Derneği, Alanya, Bolu, Adana, Erzurum, Trabzon, Bursa ve İzmir sağlık turizmi dernekleri temsilcileri katıldı.

700 OTEL BU İŞE UYGUN
Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi ve ALSTUD Başkanı Tevfik Yazan, Alanya'da sağlık turizmine ev sahipliği yapacak 700 civarında tescilli otel bulunduğunu söyledi. ALTİD Başkanı Burhan Sili ise, "Bölgemizde bugünden yarına ve elimizdeki potansiyeli kullanarak birlikte hareket etmeliyiz. Deniz, kum, güneş üçlemesinden çıkmalıyız. Bu noktada sağlık turizmi de devreye girmeli" dedi.

DENİZ VE KUM DEĞİL
Kaymakam Hasan Tanrıseven, Alanya'nın yılda 4 milyon turist ağırladığını, 79 ayrı milletten yabancının yaşadığı ve 38 bin yabancının mülk edindiği ilçe olduğunu kaydetti. Tanrıseven, "Alanya'da deniz, kum, güneş turizmi değil; tarih ve kültür turizmi de var" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN