Muhalefet sandığı FETÖ’ye bırakmıştı

Ak Parti Milletvekili Köse, muhalefet partilerinin kendilerini temizlemesini isteyerek, ‘Seçimde onların sandık görevlilerini FETÖ organize etti’ dedi

Muhalefet sandığı FETÖ’ye bırakmıştı
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ile düzenlediği basın toplantısında konuşan AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya'da son yıllarda yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Mustafa Köse, AK Parti İl Başkanı olduğu dönemde FETÖ'nün bürokraside çok güçlü olduğunu ve AK Parti'nin en ufak talebinin bile karşılanmadığını anlattı. Köse, bu engellerin kalkmasıyla yatırımların da arttığını söyledi. AK Parti'nin 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ'yle düşman olduğunu hatırlatan Mustafa Köse, "Yoldan geçerken selam vermeyecek şekilde hem onlar bize, hem biz onlara düşman olduk. 17-25 Aralık'tan sonra kongrelerimizi gerçekleştirdik. Birinci önceliğimiz FETÖ ile ilgili olanların bu teşkilatların içerisinde yer bulmamasıydı. Antalya'da FETÖ'yle bağlantılı olanlar kesinlikle teşkilata alınmadı" şeklinde konuştu. AK Parti'de FETÖ yapılanması konusunda bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Köse, diğer siyasi partilerin kendi teşkilatlarını incelemesi gerektiğini anlattı. Köse, "FETÖ bizi yıkmak için diğer partilere yakın oldu. Onlar da FETÖ'ye kucak açtı. Seçimde, o partilerin sandık görevlilerini bile FETÖ'nün ablaları organize etti" diye ekledi.

SÖZÜMÜZ GEÇMİYORDU
Köse, "FETÖ bürokrasiye hakim olduğu için taleplerimiz bir yerde tıkanıyordu. En ufak taleplerimiz karşılanmıyordu" diye konuştu. Köse, 15 Temmuz'un ardından o dönemde bürokraside yollarını tıkayan isimlerin büyük çoğunluğunun ya açıkta ya da tutuklu olduğunu ifade etti. Köse, il başkanı olduğu dönemde 50 kişilik yönetim kurulu içerisinde FETÖ'yle bağlantılı hiçbir isim olmadığını belirterek, "Niye gelip ırgatlık yapsınlar ki. İl Başkanlığım dönemimde sözümüz geçmiyordu" diye ekledi.

AKADEMİDE ANTALYA FARKI
Rıza Sümer ise Siyaset Akademisi'nde Antalya'nın öğrenci sayısında Türkiye birincisi olduğunu açıkladı. Sümer, "Türkiye genelinde 6 bin öğrenci sayısına ulaşıldı. Antalya 4 okulda bin 115 öğrenci ile birinci oldu" dedi. Sümer, yeni başlayacakları iki kampanya ile ilgili de bilgi verdi. Seçim döneminde verilen vaatlerle ilgili son durumun ilçelerde masaya yatırıldığı kampanyaya Kemer'den başladıklarını dile getiren Sümer, Kemer'de sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelerek, seçim döneminde verilen sözlerle ilgili çalışmaları yerinde incelediklerini açıkladı. Sümer, diğer kampanyanın ise Antalya'da 2.5 yıl içinde tüm seçmenleri ziyaret etmek olduğunu anlattı ve parti içinde aktif görevli herkesin kişi başı 60 seçmeni ziyaret etmesi halinde bu hedefe ulaşılacağını ekledi.

FETO DENİLEN ALÇAK
FETÖ soruşturması kapsamında ortaya atılan 'mağduriyet' ifadelerinin doğru olmadığının altını çizen Köse, asıl mağdurun Türk halkı olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu: "Toplu büyük bir kıyım yapılacaktı. Diğer darbelerden farklı bir darbeydi. 15 Temmuz'da yapılan darbe bütün siyaset kurumuna yapılacaktı. FETO denilen adi alçak kişi bu milletin başına getirilip kral diye oturtulacaktı. Asıl mağdur edilmeye çalışılan 241 şehittir, yaralılardır."

HİZMETTE PARTİ AYRIMI YOK
Antalya'nın şanslı bir dönem yaşadığını ifade eden Köse, "Antalya'nın dünyadaki gür sesi Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya'nın efsane başkanı Menderes Türel Antalya için büyük şans. Antalya'nın sergilediği birlik bizim gücümüzü artırıyor. Herkes biliyor ki Antalya'dan tek ses çıkar" ifadelerini kullandı. Parti ayrımı yapmadan hizmet verildiğini anlatan Köse, Yenikapı ruhuna uygun bir şekilde hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

SAĞLIK YATIRIMLARI
Türkiye'nin ilk dijital hastanesi olan Sütçüler Devlet Hastanesinin yüzde 100 oranda tamamlandığını duyuran Mustafa Köse, Antalya'nın en büyük onkoloji merkezi ile yanık tedavi kliniğinin de yer aldığı hastanenin yakında açılacağını söyledi. Köse, Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılan 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin de yüzde 99 oranında tamamlandığını ifade etti.

ULAŞIM YATIRIMLARI
Akseki-Manavgat duble yolu projesi ile Antalya-Konya arasının tamamen duble yol haline geleceğini açıklayan Köse, toplamda 112 virajın olduğu Finike-Demre karayolunda 7 tünelin yer aldığı ve yolu neredeyse virajsız hale getirecek karayolunun hızlı bir şekilde projelendirileceğini duyurdu. Köse, Antalya'nın doğusu ve batısının doğalgazla buluşacağını, Gazipaşa'dan Kumluca'ya kadar doğal gaz hattının 2 yılda tamamlanacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN