Engelliler unutulmadı

Almanya’nın Bielefeld kentinde bulunan Engellilerle Dayanışma Derneği, Antalya’daki engelliler için yardım kampanyası düzenledi

Engelliler unutulmadı
Almanya'nın Bielefeld kentinde faaliyet gösteren Engellilerle Dayanışma Derneği, Antalya'da yaşayan engelli vatandaşlar için yardım kampanyası düzenledi. Dernek Antalya Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçerek engellilerin ihtiyaçları ve yapılabilecek yardımlar konusunda bilgi aldı. Antalya genelinde yaşayan özel bireylerle tek tek görüşerek engelliler haritası oluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yardımların engelli bireylere ulaştırılması konusunda destek istendi.

ÖZEL BİREYLER İÇİN
Türk ailelerden toplanan yardımlarla satın alınan; 90 tekerlekli sandalye, 22 akülü sandalye, 100 kol değneği, 8 yatak, 30 tuvalet sandalyesi, 50 yürüme yardımcısı, 1 yatak vinci, 1 yatalak ayakta tutma aleti ve 4 koli yatalak bezi Büyükşehir Belediyesine teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi Antalya'nın dört bir tarafında yaşayan engelli bireylere yardımları ulaştırmak için çalışmaya başladı.
BİZE ULAŞIN