‘Üç Renk’ tam not aldı

Üç Renk balesi, sanatseverlerden tam not aldı. ANTDOB, ilgiyle izlenen ve üç bölümden oluşan eseri yarın bir kez daha sahneye koyacak

‘Üç Renk’ tam not aldı
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) tarafından ilk kez geçen sezon sahneye konulan 'Üç Renk' balesi, yeni sezonda izleyiciyle buluştu. 'İç-İn', 'Arada' ve 'Danzon' adlı üç bölümden oluşan 'Üç Renk' balesi Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelendi.

ÜÇ BÖLÜM
Librettosu ve video tasarımı Çiğdem İnan'a, müzikleri Mikhail Glinka, J.S Bach, Marin Marais'e, koreografisi de Berk Sarıbay'a ait 'İçİn' adlı eserle başlayan balede, dansçıların gerçek hayatları, dans esnasındaki iç dünyaları ve dans figürleri sahneye yansıtıldı. Maurice Ravel'in müziği, Deniz Özaydın'ın libretto ve koreografisiyle sahneye konulan 'Arada' bölümünde ise kadınerkek ilişkileri çağdaş bale yaklaşımıyla ele alındı.

KIRMIZI VE SİYAHIN DANSI
'Üç Renk'in son bölümünü 'Danzon' oluşturdu. Eserde, kadın ve erkek ilişkisinin en kuvvetli simgesi olan 'kırmızı' ile soyluluk, ağırbaşlılık ve gücün sembolü, asaletin temsilcisi olan 'siyah'ın dansı izleyenleri büyüledi. Antalyalı bale ve dans severlerin izlerken büyülendikleri 'Üç Renk' dakikalarca ayakta alkışlandı. Eser, yarın saat 15.00'te bir kez daha sahnelenecek.
BİZE ULAŞIN