İç turizmde yarıyıl bereketi

POYD Başkanı Duran ve AKTOB Başkanı Yağcı, yarıyıl tatili özel paketlerinin işe yaradığını söyledi. POYD ve AKTOB başkanları hareketliliğinin turizme nefes aldırdığını da ifade etti

İç turizmde yarıyıl bereketi
Turizm sektörü temsilcileri, yarıyıl tatilinde iç turizmin canlanmasını ve otellerin 'nefes almasını' umut ediyor. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran, yerli halkın alternatif turizme yönelmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Antalya'nın güneşli olduğunu ve şubat ayının iyi geçeceğini anlatan Duran, sömestir tatili döneminde Antalya'da açık olan otellerin doluluk oranlarının yüzde 70 seviyelerine kadar çıkacağını bildirdi. Otellerin sömestir tatili için kampanyalar düzenlediğini belirten Duran, eğlence programlarından verilen fiyatlara kadar cazip kampanyalar sunulduğunu ifade etti.

TATİL HAREKETLİLİĞİ VAR
Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da her sene 15 tatil döneminde otellerde hareketlilik yaşandığını söyledi. Tatilin, Antalya'daki otellere hareketlilik getireceğini vurgulayan Yağcı, "15 tatil hareketliliği var. İç pazar bizim için önemli. Tatil, bu dönemde düşük sezon dediğimiz turizm sezonunda bir hareketlilik getirecektir. Oteline ve bölgesine göre değişen doluluklar olacaktır ama tatil pozitif anlamda doluluklara yansıyacak" dedi.
BİZE ULAŞIN