‘Devlet asla zaafa düşmez’

Isparta Valisi Günaydın, EKOBİR’in kaçak avlanma denetim yetkisini geri aldı. Günaydın, “Devlet zaafa düşmez, gereğini yapar” dedi

‘Devlet asla zaafa düşmez’
Isparta'da 2004 yılında dönemin Valisi Şemsettin Uzun tarafından Eğirdir ve Kovada göllerinin çevresel etkilerden korunması ve kaçak avcılığın sebep olduğu olumsuzlukların giderilmesi amacıyla kurulan Eğirdir ve Kovada Birliği'nde (EKOBİR) olan su ürünleri kontrol ve denetim yetkisi Vali Şehmus Günaydın'ın talimatı üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne devredildi.

DEVLET OLARAK GEREĞİNİ YAPARIZ
Vali Günaydın, "Siz devletin verdiği yetkiyi kullanamıyorsunuz, 'Birlik şemsiyesi altında kaçak avcılıkla daha iyi mücadele ederim' derseniz buna kimse inanmaz. Bu görev Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünündür, zabıtanındır. EKOBİR'in tüzükteki faaliyetlerinin tamamını destekleriz. Ama biz valilik ve kaymakamlık olarak 'Kaçak avlanma ile baş edemiyoruz. EKOBİR yapsın' dersek, bu bizim zaafımızı ortaya koyar. Devlet zaafa düşmez. Devletin kurumları kanunlardan aldığı güçle bu sorunun üstesinden gelecek" dedi.
BİZE ULAŞIN