Basketbol gönüllüsü

Burdur’un Gölhisar ilçesinde görev yapan beden eğitimi öğretmeni 40 yaşındaki İsmail Davaz’ın yetiştirdiği öğrenciler basketbolda çok önemli başarılar kazandı

Basketbol gönüllüsü
Burdur'un Gölhisar İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu'nda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan 40 yaşındaki İsmail Davaz, 7 yıl önce başlattığı çalışmaların meyvesini aldı. Okulda verdiği basketbol eğitimlerinin ardından sadece kızlarda takımlar kuran Davaz'ın yetiştirdiği öğrenciler il genelinde minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde birincilikler elde etti. Bugüne kadar 400'den fazla sporcu yetiştiren Davaz'ın halihazırda toplam 140 sporcusu bulunuyor.

CEBİNDEN KARŞILIYOR
Davaz, ilçe merkeziyle Asmalı, Evciler, Karapınar, Kargalı, Hisarardı, Uylupınar, Yamadı ve Sorkun köylerinden taşımalı eğitimle gelen öğrencilerini hafta içi ve hafta sonu antrenman sonrası kiraladığı özel minibüsle evlerine götürüp ailelerine teslim ediyor. Çocukların ulaşım başta olmak üzere bazı masraflarını cebinden karşılayan Davaz, Gölhisar Belediye Başkanı AK Partili Ramazan Canural'ın da büyük desteğini aldığını söyledi.

YILDIZLAR YOLDA
Yaptıkları çalışma sonucu çok iyi noktalara geldiklerini aktaran İsmail Davaz, 7 yıllık birikim sonucu yetiştirdiği sporcuların Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi'nde mücadele ettiğini aktardı. İyi bir jenerasyon yarattıklarını kaydeden Davaz, "Burdur basketbolunun tarihini yazdık. Bölge şampiyonlukları ve Türkiye dereceleri yapan bir ekip olduk. Birkaç yıl sonra milli takıma oyuncu göndeririz. Önümüzdeki yıllarda bir Işıl Alben, bir Nevriye Yılmaz yaratabiliriz" dedi.
BİZE ULAŞIN