İki kızkardeş teşhis bekliyor

11 yaşındaki Menekşe ile 10 aylık kardeşi Melek’e hiç geçmeyen kusma ve ishalle ilgili teşhis konulamıyor

İki kızkardeş teşhis bekliyor
Antalya'nın Manavgat ilçesinde hastalıklarına teşhis konulamayan 11 yaşında ve 10 aylık kız kardeşler yardım bekliyor. Doğduklarından bu yana sürekli kusma şikayeti olan iki kardeş, neredeyse hiç geçmeyen ishal sebebiyle de yaşıtları gibi fiziksel gelişim gösterememesi Uysal ve Emine Demir çiftini kara kara düşündürüyor.

TESHİS KONULAMADI
Evlendikten sonra Konya'ya yerleşen Emine ve Uysal Demir çiftinin 13 Ağustos 2006 yılında Menekşe adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Menekşe'nin doğumuyla birlikte mutlulukları zirveye çıkan Demir çifti, doğumun 10'uncu gününde sürekli kusma ve ishal nedeniyle kızlarını Konya'da bir özel hastaneye götürdü. Burada minik kızın rahatsızlığına teşhis konulamadı. Menekşe'nin fiziki gelişimi kendi yaşıtlarına göre 5 yaş geriden gelmeye başladı.

YİNE AYNI SORUN GÖRÜLDÜ
Menekşe'nin derdine çare bulamayan Demir çiftinin geçen yıl Mart ayında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 'Melek' adını verdikleri ikinci kızları dünyaya geldi. 13 günlük olduğunda ablasının yaşadığı kusma ve ishal Melek'te de görülmeye başladı.

TEK İSTEKLERİ 'SAĞLIK'
Ablası gibi fiziksel gelişim gösteremeyen 10 aylık olan Melek şu anda sadece 5 kilo 800 gram. Bugüne kadar gitmedikleri hastane ve doktor kalmadığını, çocuklarının hastalığına teşhis konulamadığını belirten gözü yaşlı anne Emine Demir, hayatta tek isteğinin çocuklarının sağlığına kavuşması olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN