3 bin polis huzur uygulaması yaptı

Antalya’da polis tarafından kent merkezi ve 5 merkez ilçede 3 bin polisin katılımıyla eş zamanlı ‘huzur’ uygulaması yapıldı. Vatandaş polisin uygulamasından memnun

3 bin polis huzur uygulaması yaptı

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde ortak 'huzur' uygulaması yaptı. Antalya merkez ile Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Döşemealtı ve Aksu ilçelerinde eş zamanlı gerçekleştirilen uygulamada 3 bin polis görev aldı. Kent merkezinde hemen her kavşaktaki uygulamada alkol muayenesinin yanı sıra Genel Bilgi Taraması ve araçlarda arama yapıldı.

ALKOLLÜ SÜRÜCÜYE CEZA KESİLDİ
Uygulama noktalarında denetim sırasında renkli görüntüler de yaşandı. İçinde 4 kadının bulunduğu bir otomobili durduran polis ekipleri, araçta arama yaptı. GBT sorgusu sırasında ise kadınlar, görüntü alan basın mensuplarını görünce kameralara poz vermek için yarıştı. Denetimler sırasında 0.90 promil alkollü olduğu belir- lenen bir sürücüye 900 TL ceza yazıldı. 'Bir bira içtim' diyerek kendisini savunan sürücünün ehliyetine 6 ay süreyle el koyulurken, aracı trafikten men edildi.

BİZE ULAŞIN