Antalya OSB büyüyor

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin 2017 yılı tahmini bütçesi 189 milyon 815 bin TL olarak belirlenirken, bölgenin 900 dönüm daha büyütülmesine karar verildi

Antalya OSB büyüyor
Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) Müteşebbis Heyeti toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, OSB'nin 2017 yılı tahmini bütçesi 189 milyon 815 bin TL olarak belirlendi.

GENİŞLEME ALANLARI
Bölgenin ve katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan bütçenin Antalya'ya katma değer yaratacak projelerde kullanılacağını aktaran OSB Başkanı Ali Bahar, genişleme alanlarına ayrılan kaynağın 2017 yılı bütçesinde önemli bir paya sahip olduğunu, bu sayede OSB'nin 900 dönüm daha büyüyeceğini vurguladı. OSB'nin altyapı bakımından hiçbir eksiği bulunmadığını, 2016 yılında yapılan revizyonlarla son teknolojiye entegrasyonun sağlandığını aktaran Bahar, "2017 yılı bütçemizin önemli bir kısmı, söz konusu alanların hazineden ve şahıslardan satın alınıp bölgemize dahil edilmesinde kullanılacak. Yeni oluşacak sanayi parsellerinde kurulacak fabrikalar ile OSB'nin ekonomiye, istihdama ve üretime olan katkısı daha da artacaktır" dedi.

2016 YATIRIMLAR YILI OLDU
Geçen yıl gerçekleşen yatırımlar hakkında da bilgi veren Bahar, 2016 yılı bütçesinin büyük bir bölümünün bölgenin üst ve altyapı projelerinde kullanıldığını belirterek, "48 yatak kapasiteli otel ve sosyal tesis projesi, 2016 yılı içerisinde tamamladığımız en mühim üst yapı yatırımlarımızdan birisidir. Ayrıca hizmete açtığımız 96 kişilik kreşimiz ve 28 dükkânlık çarşımız da 2016 yılının katılımcılarımıza artı değerler katan projeleri arasındadır. Altyapı alanında gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ise sanayicilerimize sunduğumuz kalite ve kesintisiz hizmetin bir üst kademeye taşınmasında önemli bir rol oynamıştır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN