Botla kaymak yasaklandı

Öğretmen Gülhan Ulutaş’ın ölümüyle sonuçlanan kaza sonrası, Davraz Kayak Merkezi’nde snow tubing ve zip line gibi aktiviteler geçici olarak yasaklandı

Botla kaymak yasaklandı
Isparta Davraz Kayak Merkezinde, ölümlü bir kaza meydana gelmesi üzerine snow tubing (şişme bot üzerinde kayak) yasaklandı. 22 Ocak Pazar günü Davraz'da snow tubing yaptığı sırada çarpışma sonucu 36 yaşındaki anasınıfı öğretmeni Gülhan Ulutaş yaşamını yitirmişti. Isparta Valiliği İl İdari Kurulu kararıyla Davraz Kayak Merkezi'nde snow tubing ve zip line gibi aktiviteler geçici olarak yasaklandı.

ÖNLEMLER ALINACAK
Isparta Vali Yardımcısı İsmail Akman imzasıyla alınan kararda teleski, telesiyej tesislerinde ve kayak pistlerinde güvenlik ağlarının yapılması, kayak pistlerinin işaretlenmesi, mekanik tesislerin taşıma direklerinin minderlerle kaplanması, sporcuların kask, dizlik ve dirseklik gibi gerekli tedbirleri alınarak antrenörler eşliğinde pistlere çıkması gerektiği belirtildi.

SUÇ DUYURUSU
Öte yandan kazada hayatını kaybeden Gülhan Ulutaş'ın ailesinin, kazada ihmal iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. 22 Ocak'ta snow tubing yaptığı sırada çarpışma sonucu ağır yaralanan anasınıfı öğretmeni 36 yaşındaki Gülhan Ulutaş SDÜAraştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.
BİZE ULAŞIN