Mesai arkadaşı hayat kurtardı

Sabah işe gelmeyen mesai arkadaşını merak eden Veysel Tosun’un çabası iki hayat kurtardı. Sobadan zehirlenen karı-koca hastaneye kaldırıldı

Mesai arkadaşı hayat kurtardı
Antalya'nın Kepez ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 kişi hastaneye kaldırıldı. Sabah işe gelmeyen belediye çalışanı ve eşi, mesai arkadaşı Veysel Tosun'un dikkati sayesinde hayatta kaldı. Kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Osman ve Hatice Susamcı çifti son anda kurtarıldı.

TELEFON TRAFİĞİ KURTARDI
Güneş Mahallesi'ndeki bir apartmanın zemin katında oturan ve Antalya Büyükşehir Belediyesinde memur olan Osman Susamcı'nın (53) sabah işe gelmemesinden şüphe duyan mesai arkadaşı Veysel Tosun, arkadaşını telefonla aradı ve cevap alamayınca önce İstanbul'da bulunan kızı Emine Susamcı'ya ulaşarak durumu yakınlarına bildirmesini sağladı. Yakınlarının haber verdiği komşuları pencereden baktıklarında Osman Susamcı ve eşi Hatice Susamcı'nın (54) odada yarı baygın olduklarını fark ederek polis ve sağlık ekiplerine bilgi verdi.


Osman ve Hatice Susamcı çifti sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Çifti, Veysel Tosun'un dikkati kurtardı.

KAPIYI KIRIP İÇERİ GİRDİLER
Durumdan iyice şüphelenen Veysel Tosun mesai arkadaşı Osman Susamcı'nın oturduğu Kepez ilçesi Güneş Mahallesi 6012 sokakta bulunan Candarlı Aparmanı 1 Nolu daireye koştu. Bu sırada Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri apartmana geldi. Kapı çalındı ve içerden ses gelmeyince sobada kömür yakıldığı için karbonmonoksit gazından şüphelenen Veysel Tosun polislerle birlikte kapıyı kırıp içeri girdi. Bu sırada eve sağlık ekipleri çağrıldı.

BAYGIN HALDE BULUNDULAR
Kıpıyı kırıp içeri giren Veysel Tosun ile polisler Osman Susamcı ile eşi Hatice Susamcı'yı baygın halde buldu. Polisler pencereleri açıp odayı havalandırırken sağlık ekipleri beklenmeye başlandı. Eve gelen 112 Hızır Acil ekipleri baygın halde bulunan Susamcı çiftine oksijen tüpü bağladı. Sağlık ekipleri bir süre önce kalp ameliyatı geçiren ve durumu ağır olan Osman Samancı'yı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırırken eşi Hatice Susamcı ise ikinci bir ambulans ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.10 DAKİKA İLE HAYATTALAR
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan Osman Samancı'nın sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi. Doktorlar Susamcı çiftinin 10 dakika daha geç ulaşılması halinde ikisinin de hayatlarını kaybedebileceğini belirtti.
BİZE ULAŞIN