Kepezlilerin kalbi belediyeye emanet

Kepez Belediyesi bu yıl 4 bin 205 vatandaşa ücretsiz kalp muayenesi hizmeti sundu. Belediyenin sağlık TIR’ı mahalleleri gezmeyi sürdürüyor

Kepezlilerin kalbi belediyeye emanet
Kepez Belediyesi'nin her yıl düzenli olarak yaptığı kalp sağlığı taramasında, bu sezon 4 bin 205 vatandaşa ücretsiz muayene hizmeti sunuldu. Belediyenin sağlık TIR'ında Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nden kardiyoloji uzmanı eşliğinde 28 mahallede düzenlenen sağlık taramalarında, 26. nokta Habipler Mahallesi oldu. Hemogram, tansiyon ölçümü, biyokimya ve EKG testlerinin gerçekleştirildiği muayeneler sonucunda, durumu kötü olan hastalar hemen hastaneye sevk ediliyor ve sağlık harcamaları belediye tarafından üstleniliyor.

TÜTÜNCÜ TEFTİŞ ETTİ
Taramaları teftiş eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşların memnuniyetini ölçtü, sağlık ekibinden bilgi aldı. Muayene olan hastaların durumu hakkında bilgi alan Başkan Tütüncü, çıkışta hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi. Tütüncü, "Bir anlamda koruyucu hekimlik çalışması yapıyoruz. Risk grubuna giren tüm hemşerilerimizin tedavisini belediye olarak üstleniyoruz. Hemşerilerimizin her şeyi gibi sağlığı da bize emanet diyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN