Tek tip ulaşım aşısı tuttu

Yeni toplu ulaşım sistemi, yapılan takviyenin ardından vatandaşı rahatlattı. Vatandaş sistemden memnun ancak şoförlerden şikayetçi

Tek tip ulaşım aşısı tuttu
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 1 Şubat'tan itibaren şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinin daha konforlu ve güvenli olması için midibüslerin yerine devreye soktuğu 12 metrelik otobüslü yeni ulaşım sistemi oturmaya başladı. İlk günlerde 12 metrelik alçak tabanlı 357 tek tip otobüsle seferlere başlayan yeni toplu taşıma sistemi, zaman zaman duraklarda birikmeye neden olmuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in devreye girerek 80 araçlık takviyenin ardından vatandaşın tepkisi yerini memnuniyete bıraktı. 411'e ulaşan otobüs sayısıyla sıkıntı aşılırken vatandaşlar yapılan takviyenin ardından memnun olduklarını dile getirdi.

ŞOFÖRLER EĞİTİLSİN
Yeni ulaşım sisteminden memnuniyet artsa da sürücülerinden şikayetler azalmadı. Sürücülerden hem vatandaşlar hem de diğer sürücüler şikayetçi. Şikayetler; boş olsa da duraklarda durmayan, durağa gereği gibi yanaşmayan sürücüler üzerinde yoğunlaşıyor. Diğer sürücüler ise durak ceplerini kullanmayıp yol ortasında yolcu indirip bindiren, trafik kurallarına uymayan ve diğer sürücüleri zor durumda bırakan otobüs şoförlerinden şikayetçi. Vatandaş sürücülerin eğitilmesini talep ediyor.

ŞİKAYETLERİ DİNLENDİ
Yeni sistemin başlamasının ardından vatandaşlar sosyal medya üzerinden de görüşlerini dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığının 'Antalya Toplu Taşıma' sayfasına şikayet ve isteklerde bulunan vatandaşların talepleri bir bir kayıt altına alındı. İlerleyen günler de ise yapılan araç takviyesiyle birlikte kullanıcılar yine aynı sayfaya yeni sistemle ilgili teşekkür mesajı atarak destek verdi.
BİZE ULAŞIN