Vahşetin kilidi kadın avukat

Manavgat’ta kaybolduktan 46 gün sonra cesedi ormanlık alanda bulunan Murat Ünal’ın ölümündeki kilit ismin, tutuklanan kadın avukat Hicran C. olduğu iddia ediliyor

Vahşetin kilidi kadın avukat
Antalya'nın Manavgat ilçesinde geçen yıl kaybolduktan 46 gün sonra cesedi bulunan Murat Ünal'ın ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 8 kişiden 7'si tutuklandı. Bir kolunun kesildiği ve işkence yapılarak öldürüldüğü belirlenen Murat Ünal cinayetiyle ilgili polis özel bir ekip kurdu. Ailesinin ifadesinde, Murat Ünal'ın arkadaşı Harun V. ile 1400 yıllık bir Tevrat'ı satmaya çalıştığı ve bu nedenle cinayete kurban gitmiş olabileceğini söylemesi üzerine soruşturma bu yönde sürdürüldü. Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçen Perşembe günü düzenledikleri operasyonda çok sayıda adrese eşzamanlı baskın yaptı ve 13 kişiyi gözaltına aldı.

CESEDİ ÇÜRÜMÜŞTÜ
Manavgat'ta geçen yıl 28 Kasım akşamı arkadaşıyla evden çıkan Murat Ünal'dan (34) bir daha haber alınamamış, ailesi bulunması için polise başvurmuştu. Olayın ardından yürütülen arama çalışmalarından sonuç alınamamıştı. Ünal'ın parçalanmış ve çürümüş cesedi, Değirmenli Mahallesi'ndeki İshak Seydi Türbesi yakınında ormanlık alanda 14 Ocak'ta çobanlar tarafından bulunmuştu. Cinayeti aydınlatmak için özel ekip kuran Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlemiş ve aralarında Antalya Barosuna kayıtlı Hicran C'nin de bulunduğu 12 kişiyi gözaltına almıştı. Daha sonra bir şüphelinin daha yakalanmasıyla gözaltına alınan kişi sayısı 13'e yükselmişti.

SAVCIDAN ÖZEL TALEP
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler, biribirleriyle irtibat kurmamaları ve benzer ifadeler kullanmamaları için Manavgat, Alanya, Aksu ve Serik'teki polis merkezlerinde ayrı ayrı nezarethanelerde tutuldu. Murat Ünal'ın cesedinin bulunduğu yer jandarma bölgesi olmasına rağmen savcılık talebi üzerine soruşturmayı polisin yürütmesi dikkat çekmişti. Tutukluların cezaevine sevki sırasında iki sıra halinde dizilen polislerin, büyük bir gayretle gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalışması yadırgandı.

7 KİŞİ TUTUKLANDI 5 KİŞİ SORGUDA
Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gözaltına aldığı 13 şüpheliden Harun V, Derya V, Süleyman C, Beytullah A, Emre A, Tuğrul Ç, Seyfi Ö. ve avukat Hicran C, ifadelerinin tamamlanması üzerine adliyeye sevk edildi. Savcılık sorguları tamamlanan şüphelilerden Seyfi Ö. serbest bırakıldı, diğer 7 kişi ise mahkemeye sevk edildi. Harun V, Derya V, Süleyman C, Beytullah A, Emre A, Tuğrul Ç. ve avukat Hicran C, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Vahşi cinayetin aydınlatılmasında kilit ismin avukat Hicran C. Olduğu öne sürüldü. Emniyetteki işlemleri süren diğer 5 şüphelinin ise kısa zamanda adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Şüpheliler arasında Ş.C, C.C, F.C, A.O.C. ve öldürülen Murat Ünal'ın akrabası H.Ş. de yer alıyor.
BİZE ULAŞIN