Kahreden sürpriz

Manavgat’ta iş merkezinin 6. katından düşüp ölen Pelşin’in evden çıkarken annesine ‘Sana sürpriz yapacağım’ dediği ortaya çıktı

Kahreden sürpriz
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Manavgat City isimli iş merkezinin 6. katından düşerek yaşamını yitiren Şelale Lisesi birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Pelşin Dağkıran'ın ölümünün ardındaki sır perdesi aralanıyor. Pelşin'in, geçen hafta Cuma günü annesine okuldaki bir kız arkadaşı ile tartışmalı olduğunu ve kaydını aldırmasını istediği öğrenildi. Annesinden olumlu cevap alan genç kızın eğlenmek için Pazar günü sabah evden çıkarken "Bugün sana bir sürpriz yapacağım" dediği ortaya çıktı.

HAYAT DOLUYDU
Antalya Adli Tıp Kurumu'nda savcı gözetiminde otopsisi yapılan Pelşin Dağkıran'ın kesin ölüm nedeninin anlaşılmasının birkaç haftayı alacağı bildirildi. Otopsinin ardından genç kızın cenazesi dayısı Mehmet Özçelik tarafından alındı. Pelşin'in hayat dolu bir çocuk olduğunu belirten Özçelik, "Kimse ile bir sorunu yoktu. Sabah evden çıktıktan sonra öğleyin saat 12.30 sularında cansız bedenini bulmuşlar. O olduğuna ilk başta inanamadık" dedi. Yeğeninin düştüğü yeri görmediklerini de belirten dayısı Özçelik, "Pencere yukarı doğru açılıyormuş. Gidip yerini görmedik. Cenazeden sonra bakacağız. Pencere açık unutulup Pelşin dayandığında kediliğinden açılınca mı düştü bilmiyoruz" diye konuştu.

BABASINI KAYBETMİŞ
Edinilen bilgiye göre Pelşin Dağkıran'ın babası Şehmus Dağkıran geçen yıl cezaevindeyken hayatını kaybetti. Bu olayın ardından aile mali olarak güçlüğe düşmesine rağmen Pelşin'in çevresinde sevilen ve okulunda da başarılı bir öğrenci olduğu belirtildi.

PELŞİN YÜREKLERİ DAĞLADI
Manavgat Sarılar Mahallesi mezarlığında toprağa verilen Pelşin Dağkıran'ın bir yıl önce de eşini kaybeden acılı annesinin yaktığı ağıtlar yürekleri dağladı. Liseli Pelşin'in arkadaşları cenazede gözyaşlarını tutamadı. Olayla ilgili polisin yaptığı incelemede kamera kayıtlarına göre genç kızın iş merkezine girişi ile düşmesi arasında 6 dakikada olduğu belirlendi.
BİZE ULAŞIN