Komşunu da al gel nikahı ben kıyarım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gurbetçilere yaptığı ‘Komşunu da al gel’ çağrısının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Türel gurbetçilerin nikahını kendisinin kıyacağını açıkladı

Komşunu da al gel nikahı ben kıyarım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizmi desteklemek için yurt dışındaki gurbetçilere yönelik 'Komşunu da al gel' kampanyasını başlatarak, gurbetçilerin tatillerinin en az bir haftasını Türkiye'de geçirmesi çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den özel bir destek destek geldi.

DESTEK ÇOK ÖNEMLİ
Başkan Türel, evlilik paketi almak suretiyle komşusunu da alıp gelen gurbetçilerden evlenecek olanların nikahını bizzat kendisinin kıyacağını söyledi. Geçen yıl Mayıs ayında Almanya'da tanıtım turuna çıktığını hatırlatan Başkan Türel, "O zaman da 'Komşunu da al gel' diyerek, yurt dışındaki gurbetçi vatandaşlarımıza bir davette bulunmuştuk. Ardından otelci arkadaşlarımız birçok gurbetçi vatandaşımızın geçen yıl Antalya'da tatil yaptığına şahit olduklarını ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kampanyanın güçlü bir şekilde dile getirilmesi bizim için bir gurur kaynağı. Çok daha iyi bir şekilde amacına ulaşacaktır. Vatandaşlarımızın Antalya'da, Türkiye'de tatil yapması artık bir milli mesele olarak değerlendirilmeli " dedi.

ERTELEMEYİN
Terörün insanların normal hayat akışını değiştirmeye yönelik bir olgu olduğunu belirten Türel, "Tatil tercihlerinizi ertelediğinizde terörün değirmenine zaten su taşımış oluyorsunuz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, son olarak 14 Şubat Sevgililer Günü'nde evlenmek isteyenlerin nikahlarını kıymıştı.
BİZE ULAŞIN