Uyuşurturucu alarmı

Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu, Isparta’nın önemli sorununun uyuşturucu madde olduğunu ortaya çıkardı. Zehir tacirleri öğrenci ve acemi erleri hedef olarak seçti

Uyuşurturucu alarmı
Isparta'da düzenlenen Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda kentin uyuşturucu satıcıları için hedef olduğu belirtildi. Toplantıda Isparta Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele raporu ele alındı. Şube Müdürlüğünün verilerine göre nüfusunun dörtte biri genç nüfusa sahip Isparta, uyuşturucu satıcıları için hedef il konumunda yer alıyor.

EN ÇOK EROİN YAKALANDI
Toplantıda, özelikle üniversite öğrenimi için Isparta'ya gelen öğrencilerin kayıtsız apart dairelerde ikamet etmeleri ve acemi eğitimi için gelen asker sirkülasyonunun, uyuşturucunun sokak satıcılığı yöntemi ile satışına yönelik alınan tedbirleri zorlaştırdığı belirtildi. Verilere göre, 2015 yılında Isparta ili genelinde 510 uyuşturucu operasyonu yapıldı. 2015'te yapılan arama ve operasyonlar sonucu uyuşturucu ticareti suçundan 986 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Şüphelilerin 98'ini 18 yaş altı suça karışmış çocuklar oluşturdu. Ülke geneline bakıldığında nüfusa orana göre Isparta 81 il içinde 13'üncü sırada yer aldı. Isparta'da en çok eroin maddesi ele geçirilirken, ecstasy haplarının ham maddesi metamfetamin maddesinin de satışının arttığı görüldü.

21 BİNA YAKILACAK
Isparta'da sokak satıcıları, uyuşturucuyu bağımlılara terk edilmiş metruk binalarda temin edince, Valilik harekete geçti. İlde 65 metruk bina tespit edildi. Bunlardan 55'i Emniyet Müdürlüğünce takibe alındı. 21 binanın yıkılması karara bağlandı. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında, okul çevrelerinde uyuşturucu ticaretinin önüne geçmek için 11 okulda çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalar dahilinde 10 okulda okul polisi, 22 okulda sivil ekipler, 74 okulda okul irtibat görevlileri hazır bulunuyor.
BİZE ULAŞIN