‘Bir el bir hayat’ hayata bağladı

İrem Coşkun’un yaşaması için hayati önem taşıyan solunum cihazı arıza yapınca kısa sürede yardımlar ile yenilendi

‘Bir el bir hayat’ hayata bağladı
Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde yatağa ve solunum cihazına bağımlı yaşayan 19 yaşındaki Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası İrem Coşkun'un bozulan solunum cihazı yardımlarla yenilendi. Sosyal medyada kurduğu 'Bir el, bir hayat' grubu ile hasta ve zor durumdaki çocukların yardımına koşan Şule Tanaz, anne Kamile Kurt'un zor durumda olduğu için cihazı alacak gücü olmadığını öğrenince çalışma başlattı. 25 bin TL olan solunum cihazını alınması için Antalya Valiliği'nin izni ile Ziraat Bankası'nda İrem adına banka hesabı açıldı. Ardından sosyal paylaşım sitesinde kampanya yürütüldü.

PARA TOPLANDI
Şule Tanaz'ın 'Bir el bir hayat' grubundan İrem Coşkun için başlattığı kampanya kısa sürede sonuç verdi. Solunum cihazı için gerekli olan 25 bin lira toplandı. Yeni cihaz alındı. Kendisini hayata bağlayan solunum cihazının alındığını öğrenen İrim Coşkun, Şule Tanaz'a teşekkür etti. Şule ablasının kendisini hayata bağladığını belirten İrem, "Bana yardım eden herkese yürekten teşekkür ederim" diye konuştu. 'Bir el bir hayat' grubu kurucusu Şule Tanaz, yatağa bağlı yaşayan İrem'in fizik tedavi (ftr) ve medikal malzemelerinin yanı sıra aspirasyon hortumuna gerek duyulduğunu söyledi. Bunların düzenli olarak alınması gerektiğini de belirten Talaz, "Aylık düzenli olarak 3 bin lira gibi paraya ihtiyacımız var" dedi. Talaz ayrıca İrem Coşkun'un yattığı noktadan bilgisayar kullanıp televizyon izleyebilmesi için hayırseverlerin yardımı ile tablet bilgisayar ve televizyon aldıklarını kaydetti.

ÇARESİZ DURUMDAYDIK
Anne Kamile Kurt ise kronik hasta kızı için yapılan yardımlara teşekkür etti. Kendisinin eşinden ayrı 3 çocukla hayata tutunmaya çalıştığını da belirten Kurt, "Sadece bakım parası ile hayatımızı devam ettiriyoruz. Başta sayın valimiz Münir Karaloğlu, olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Şule Talaz, İrem'in her şeyi ile ilgileniyor" dedi.
BİZE ULAŞIN