Kayaköy’de yol kavgası büyüyor

Kayaköy’de yol kavgası büyüyor
Muğla'nın Fethiye ilçesinde ağaçların kesilmesini protesto etmek için yerine dikilen sembolik ağaçlar da yerinden sökülüp, parçalandı. 9 kilometrelik Kayaköy yolunda, asırlık 506 kızılçamın kesilmesini protesto etmek amacıyla Fethiye Belediyesi ve yaşam alanı savunucuları tarafından dikilen sembolik ağaçlar, gece kimliği belirsiz kişiler tarafından kesildi.

SÖKÜLÜP PARÇALANDI
Önceki sabah bu yoldan geçen vatandaşlar, dikilen sembolik ağaçların yerlerinden söküldüğünü gördü. Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çiviyle tutturulan ağaç köklerinden kimliği belirsiz kişilerce çıkarılan sembolik ağaçların, parçalandıktan sonra ormanlık alana atıldığını belirledi. Sembolik ağaçları kesenlerin tespit edilmesi için inceleme başlatıldı.

KÖYLÜLER Mİ YAPTI?
Sembolik ağaçların yol yapımına destek veren Kayaköy ve Karakeçililer sakinleri tarafından sökülerek ormanlık alana atıldığı öne sürüldü. İki köyün sakinleri önceki gün bir araya gelerek çevrecilere tepki göstermiş, 'Yol istiyoruz', 'yolumuza engel olma' diye slogan atmışlardı. Kayaköy Muhtarı Metin Ekiz; "Yolun yapılmasını biz istedik. Bu yol kamu yolu. Elbette birkaç ağaç kesilecek, yol genişleyecek" diye konuştu. Karakeçililer Muhtarı Ercan Gökçe ise "Bu yolun yapılmasına da engel olmasınlar. Madem ağaçların kesilmesine çok üzülüyor, Fethiye Belediye Başkanı o zaman tünel açsın" dedi.
BİZE ULAŞIN