Döşemealtı’nda çifte hazırlık

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu işadamları ile buluşmasında oylanacak 18 maddeyi anlattı. Çavuşoğlu, ‘Hayati bir referanduma gidiyoruz, maddeleri halka anlatın’ dedi

Döşemealtı’nda çifte hazırlık
Antalya Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nun (DHT) hazırlıklarını sürdürdüğü iki yeni oyundan biri olan 'Baş Belası' dünya prömiyerini 27 Mart'ta yapacak. Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat Sarı'nın yönettiği iki oyun, Mart sonunda izleyiciyle buluşacak. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'ne yetiştirilmesi için sıkı bir tempoda çalışılan 'Baş Belası' adlı oyun, dünyada ilk kez Döşemealtı seyircisi için sahnelenecek. Sam Bobrick'in yazdığı komedi oyununda, bir ruh hastasının tedavi için geldiği psikiyatrist çifti çileden çıkarması konu ediliyor.

YAŞAMDAKİ İLKLER
DHT'nin bu ay sonunda sahneye koyacağı ikinci oyun ise İstanbul Devlet Tiyatroları sanatçısı Cem Zeynel Kılıç'ın yazdığı 'Dünden Kalan' oyunu. 31 Mart'ta ilk gösterimini yapacak oyunun konusu ile ilgili bilgi veren yönetmen Murat Sarı, "Her insanın geçmişinde kalan bir ilk vardır. Dünden Kalan, işte bu ilkin bir gün çıkıp geleceği hayalini işliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN