Güçlü Türkiye korkutuyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Antalya’nın ilçelerine yaptığı ziyaretleri sürdürdü. Vatandaşla kucaklaşan Bakan Çavuşoğlu, işadamlarıyla buluşmasında da Anayasa değişikliğini anlattı

Güçlü Türkiye korkutuyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Akseki ve İbradı ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi, ardından işadamlarına seslendi. Akseki ve İbradı'da referandumda 'Evet' oyunun çıkmasının önemine değinen Çavuşoğlu, AK Parti il Başkanı Rıza Sümer ile birlikte kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Çavuşoğlu, daha sonra AK Parti Hükümetinin Akseki ilçesinde yaptığı yatırımları anlatarak İbradı'ya geçti ve burada da vatandaşla buluştu.

UKRAYNA TURİZMİ BÜYÜYOR
Çavuşoğlu akşam da, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK) 3. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı. Yurt dışında iş adamlarının önünü açmak için vize serbestisinin önünü açmaya çalıştıklarını söyleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Ukrayna ile sadece kimlikle giriş çıkış anlaşması yaptık. Havaalanlarındaki tedbirleri aldık. Yeni çipli kimliklerle seyahat edeceğiz. Bu da yüzde 48'lik artış sağladı. Ukraynalıların yüzde 30'unun pasaportu var. Bu anlaşmayla ülkemize daha çok turist gelecek" şeklinde konuştu.

CUMHURİYET 100. YILA GİDİYOR
Türkiye'nin AB üyeliğini istemeyen iki ülkenin olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bunlar Fransa ve Almanya. Bunun da tek sebebi Türkiye AB'ye girerse dengelerin değişmesinden korkuyorlar" dedi. 'Cumhuriyet elden gidiyor' safsatasının var olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, "Cumhuriyetin elden gittiği yok. Cumhuriyet 100. yılına gidiyor" dedi.

İŞADAMLARINA YENİ ANAYASA'YI ANLATTI
Bakan Çavuşoğlu, TÜGİK Genel Kurulu'nda Almanya ve Fransa'nın Türkiye'yi istememesinin sebebini "Dengelerin değişmesinden korkuyorlar" diye özetledi.
BİZE ULAŞIN