Arsayı çevirmek hakkımızdır

Evleri kaçak duruma düşen Atçı ailesi ile araziyi alan şirketin arasındaki anlaşmazlığın arazinin bariyerle kapatılmasına varmasıyla ilgili inşaat şirketi konuştu

Arsayı çevirmek hakkımızdır
Güzeloba'da 50 yıllık evleri kaçak duruma düşen Atçı ailesi ile araziyi alan inşaat firması arasında yaşanan ve firmanın araziyi bariyerle çevirerek giriş çıkışları kapatmasına varan anlaşmazlıkla ilgili haberde yeni gelişmeler ortaya çıktı. Konuyu SABAH Akdeniz gündeme taşımıştı. Yaşanan inatlaşmayla, bariyerler ve konteynerle çevrilen evden çıkmanın tek yolu 1 metrelik duvarı atlamak kalmış, bel fıtığı hastası olan 86 yaşındaki Ali Atçı ise adeta kendi evinde hapis kalmıştı.

ÖZGÜNTUR'DAN AÇIKLAMA
Konunun tarafı inşaat şirketi Özgüntur İnşaat yaptığı açıklamada, 30 yıl önce yapılan imar planına göre söz konusu evin büyük bölümünün yolda kaldığı, sadece 4 metrelik kısmının izaleyi şüyu davası neticesinde Antalya 4'üncü Sulh Hukuk Mahkemesi'nin ihalesiyle kendilerinin aldığı parsellerde kaldığı vurgulandı. Yolda kalan kısım için Muratpaşa Belediyesi'nin 45 bin TL bedel belirlediğini ancak Atçı ailesinin kabul etmediği vurgulanan açıklamada, inşaat şirketinin de 4 metrelik kısımla ilgili yıkım bedeli için sözlü teklif ilettiği ve süre verildiğini bildirdi. Açıklamada şöyle denildi: "Yaklaşık 5 aydır, kendileriyle evlerine giderek 3 kez, telefonla sayısız kez görüşülmesine rağmen bir dönüş alınamamıştır. Kendilerini çözüme kavuşturmaya itmek için hakkımız olan ve mülkiyetimizde bulunan arsaların etrafı çevrilmiştir" denildi. Ayrıca hastalık gibi hallerde geçişlere izin verileceğinin Atçı ailesine söylendiği de iddia edildi. Haberin SABAH Akdeniz'de çıkmasının ardından giriş ve çıkışların yeniden açıldığı da öğrenildi.
BİZE ULAŞIN